kamza

Syreny

54 postów w tym temacie

Również oglądałam ten film. Akurat leciał na animal planet:)

I muszę przyznać, że film ciekawy. Jednak nie wiem czy w to wierzyć czy nie? Chodź w sumie oceany nie są zbadane do końca, więc kto wie? Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Syreny nie istnieją, również klasyfikowane są pod postacie wymyślone przez człowieka w celu uzyskania zysku materialnego, są postaciami występującymi głownie w filmach, bajkach i książkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na logikę rzecz biorąc Bianconeri masz rację. Ale polecam obejrzenie filmu dokumentalnego, którego link zamieściłam powyżej ;) W sumie to co przedstawiają ma jakiś sens.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram Bianconeri syreny to twór powstały w mitologiach. Ludziom jednak nie brakuje fantazji i umieszczają wizerunki syren wszędzie w książkach, filmach, itp. Wiem, że oceny skrywają w wiele tajemnic jeszcze do odkrycia, ale syreny nie istnieją nie ma oprócz tego filmu więcej żadnego dokumentu, który potwierdzałby fakt ich istnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Syreny nie istnieją, również klasyfikowane są pod postacie wymyślone przez człowieka w celu uzyskania zysku materialnego, są postaciami występującymi głownie w filmach, bajkach i książkach.

Bardzo złe masz rozumowanie. Syreny nie zostały wymyślone dla zysku materialnego. Pierwsze wyobrażenie ich posiadali grecy i to oni je ukształtowali, były one na początku półptakami-półkobietami. Dopiero później rzymianie zrobili z nich znane nam syreny, czyli kobiety-ryby. Dlatego to co piszesz nie ma sensu, bo jest tu zerowy zysk materialny, ja w nie oczywiście nie wierze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to dokument nagrany przez koleżankę tego chłopca z komórki. Ten fragment został włączony do filmu dokumentalnego przez Animal Planet.

Te filmy wykorzystano do prac naukowych na temat istnienia syren w wyemitowanym dokumencie Animal Planet. Osoby w żółtych ubraniach na statku to naukowcy. Kiedy materiały już zostały zebrane, prace nad syrenami które trwały wiele miesięcy miały się ukazać wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym dla szerszej publiczności Policja skonfiskowała cały materiał dowodowy, bez słowa tłumaczenia. Dlaczego? Naukowcy mieli wiele kłopotów z ramienia rządu i podległych im władz z tym iż musieli opuścić kraj, w którym prowadzili badania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie. Tak jak napisała awareness rząd starał się okryć te badania, dlatego zabrał wszelkie dowody ich istnienia po to, aby niewygodne informacje nie wypłynęły na światło dzienne. Takie rzeczy dzieją się na całym świecie, chodzi mi tutaj o ukrywanie niewygodnej prawdy, a my nie mamy na to wpływu. Tak jest, było i będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzeczywiście, film bardzo ciekawy. Szkoda, że rząd uniemożliwił dalsze badania nad tymi stworzeniami, ale może i lepiej? Kto wie co by ludzie zrobili jakby je odkryli tak na 100%... Aczkolwiek, mimo filmu, nadal nie wierzę w syreny :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 filmik wydaje się komputerową przeróbką, 2gi w miarę wiarygodny, 3ci to nawiązanie do ogólnego tematu, które mnie nie przekonuje do istnienia tych stworzeń, aczkolwiek materiał świetny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardziej mi to kukłe przypomina niż syrenę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że to jest fake, podobno wysłana na badania do Australii, oczywiście żadne wyniki nie doszły jeszcze i raczej nie nadejdą :P .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wspominany na początku, film z animal planet widziałem nawet 3 razy gdzieś. Sam, film jako dokument był ciekawy. Lecz nie wiem czy zwróciliście uwagę, jak lecą już napisy końcowe jest mówione, że do owych dokumentów nie przyznają się żadne państwa. Dziwnym trafem było to tak powiedziane, że już zapowiedz kolejnego programu trochę to zagłusza. W sumie to nie wiem co o nim myśleć. Chociaż ten filmik z komórki wygląda mi zbyt komputerowo. Najpierw jak leżą te zwłoki na plaży to wyglądają dość realistycznie, ale jak już ta niby syrena się podnosi to już zalatuje mi to już animacją komputerową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrujnowałeś system po prostu. Czy " coś " tam jest to pewnie i tak się nigdy nie dowiemy, prawda jest taka, że w jakimś twierdzeniu ( np. że syreny istnieją ) jest zawsze połowa prawdy i połowa fikcji. Pogódź sie z tym.

Wiadomo, że to jest fake, podobno wysłana na badania do Australii, oczywiście żadne wyniki nie doszły jeszcze i raczej nie nadejdą :P .

Wygląda jak kukła, dobrze zrobiona kukła, ale kto wie czy gdzieś tam daleko nie ma takich babek z ogonem.

Co sądzicie o tym ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na końcu jest powiedziane, że wszytko to jest zmyślone oprócz tego dźwięku "bloob" czy jakoś tak i testów nad bronią.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kivuli to co na końcu powiedziane to dowód na to, że to nie fikcja. To tylko puste słowo nic nie znaczące, bo tak trzeba było to powiedzieć. Ktoś kogoś do tego zmusił.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są też właśnie takie tezy, że jak ludzie zeszli z drzew, to większość osiedliła się na lądzie, a mała część do wody poszła...może to nie takie głupie? Nie są to takie całkiem nieprawdopodobne przypuszczenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Karolinaa05, masz rację. W tym filmie była mowa właśnie o takiej teorii, która wbrew pozorom ma ręce i nogi. Znajdowano także wiele prymitywnych narzędzi zrobionych z rafy koralowej przypominającej noże, czy szpikulce w ciałach rekinów. I tutaj pada pytanie czyje to narzędzia. Oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, jednakże temat ten jest dość ciekawy, w oparciu o materiał filmowy jak i inne liczne informacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skoro wody kryją największe tajemnice, ja nie rozumiem całkowitego skreślenia tych istot. Właściwie nie ma dowodów na ich istnienie, ale brak dowodów nie można uznać za dowód na ich nieistnienie...Są też przecież legendy, mity itp o różnych stworzeniach, które powstały w podobnych okresach, nawet tych samych i też nie jest wiadome, czy ludzie po prostu wpadli na to samo w tym samym czasie, czy z niektórymi istotami mieli styczność. Ja oczywiście nie twierdzę, że wszystkie są prawdziwe, ale część, kto wie...?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Photoshop

Osobiście nie neguje istnienia syren, w końcu więcej wiemy o powierzchni marsa niż o największych ziemskich głębinach.

Kojarzy ktoś tezę morskiej małpy?

W internecie można znaleźć dużo informacji, które starają się (na silę) udowodnić, że człowiek wyszedł z wody a nie z drzewa. Teraz dopuszczam tą tezę do prawdopodobnych, ale kiedy kilkanaście lat temu kiedy pewien polityk powiedział, że człowiek pochodzi od ryby brałem się za boki.

Narazie, lecę obejrzeć szkielet tej syreny z bliska

WSB+02.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiecie co.... nie było mnie tutaj od kilku tygodni. Zawsze regularnie zaglądałam I czytałam artykuły, ale tak się stało, że zmieniłam prace I nie miałam czasu zaglądać, ale do rzeczy. Nie wiem czemu, ale od ponad tygodnia chodziły mi po głowie myśli o syrenach. Nigdy nie zastanawiałam się nad nimi, nie wiem również skąd wzięła się ta legenda itp. I tak mnie to nurtowało, że zaczęłam o nich czytać w Google. I ogólnie stwierdziłam, że to jest jeden wielki mit, że nie będę się w to zagłębiać itp. I tak z nudów weszłam tutaj. Patrze a jeden z bardziej popularnych tematów ostatnio to właśnie syreny!! I ogólnie przeżyłam głęboki szok. Czemu się mnie te syreny czepiają ostatnio? Nie dość, że siedzą mi w głowie nie wiadomo skąd, to otwieram stronę I bum syreny. Oglądałam ten filmik I nie wiem co myśleć. Jest dobry, ale mam mieszane uczucia. Nie wiem co się dzieje, że mam te syreny w głowie :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przypadkiem znalezione na yt

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zachęcam do przeglądnięcia wywiadu z dr Robertsonem, oraz jednym z naukowców z Danii. W tym wywiadzie również są filmy dokumentujące istnienie tych istot

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz