• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
monika19900

Smoki czy istnieją?

97 postów w tym temacie

atlon... to jest forum... na forum chodzi o wymiane poglądów... dyskusję na każdy temat

nie możesz napisać "jeśli nie zrozumieliście pisać" może i będzie temat czy elfy istniały, po to powstało forum... jeśli będę miał ochotę a mam, i jeśli wcześniej przeczytałem wszystkie posty i się z czymś nie zgodzę, to napiszę... i nie ważne czy tobie się podoba... jak cie rani temat to omiń go sobie...

co do samego tematu:

interesuje mnie jedno, co nie umiem zrozumieć... zwykle smoki żyły w jaskiniach i zwykle pod wulkanem... co zgadzało by się z potrzebą ogrzania się przez gady... bo przecież one są zmiennocieplne, a czego ludzie średniowieczni nie wiedzieli... więc skąd takie wymysły że pod wulkanem albo w innych "ciepłych" miejscach

inną sprawą jest właśnie utrzymanie ciepłoty... jeśli smoki by istniały to musiały bo nisko latać (nie w chmurach, bo za zimno tam a metabolizm gada w niskiej temperaturze się psuje)i być ciemno ubarwione... aby łapać jak najwięcej słońca... a trudno by było nie zaobserwować czegoś dużego, nisko i czarnego :)

co do pozostałych kryptyd... ani filmy, ani foty nie oddadzą ludzkiej chęci zabłyśnięcia i chwili sławy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

interesuje mnie jedno, co nie umiem zrozumieć... zwykle smoki żyły w jaskiniach i zwykle pod wulkanem... co zgadzało by się z potrzebą ogrzania się przez gady... bo przecież one są zmiennocieplne, a czego ludzie średniowieczni nie wiedzieli... więc skąd takie wymysły że pod wulkanem albo w innych "ciepłych" miejscach

Moim zdaniem - bo smoki ziały ogniem. Stąd skojarzenia z wulkanami, które też przyczyniały się do emisji ciepła.

inną sprawą jest właśnie utrzymanie ciepłoty... jeśli smoki by istniały to musiały bo nisko latać (nie w chmurach, bo za zimno tam a metabolizm gada w niskiej temperaturze się psuje)i być ciemno ubarwione... aby łapać jak najwięcej słońca... a trudno by było nie zaobserwować czegoś dużego, nisko i czarnego :)

hehe... dlatego nikt ich nie widział, bo mogą rzucać niewidzialność :P utrzymanie ciepła może być efektem ruchu - zauważ, że jak się poruszasz, to jest Ci cieplej. Podobnie jak poruszały skrzydełkami i pochłaniały promieniowanie świetlne ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miedzy nami luna a gadami jest pewna różnica... my jesteśmy stało cieplne.. od poruszania się grzejemy, gady są zmiennocieplne... nie wytwarzają ciepła i poruszanie im nic nie daje prócz straty energii, dlatego większość gadów prowadzi bardzo "punktowy" styl życia i nie porusza się gdy nie musi :)

widzę twoje podejście do tematu, moje jest podobne jednak wykazać można prosto że smoki nie mogą istnieć, przed asteroida ziemia wyglądała całkiem inaczej... temp była znacznie wyższa,stąd natura pozwoliła na rozwinięcie się dinozaurów, jednak teraz gdyby nawet je stworzono, to musiały by one żyć w saunach... bo nie dały by sobie rady z utrzymaniem temp swojego ciała... największe gady jakie są to krokodyle(aligatory), warany, węże a ich tryb życia ogranicza się do polowania, mnożenia i leżenia...

ale z niewidzialnością ci się udało :P

a zianie ogniem skąd im się wzieło? wyjaśniałem sobie zwykle że żyły w jaskiniach żeby "mały Jaś nie zapuszczał się w niebezpieczne rejony"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
my jesteśmy stało cieplne.. od poruszania się grzejemy, gady są zmiennocieplne... nie wytwarzają ciepła i poruszanie im nic nie daje prócz straty energii, dlatego większość gadów prowadzi bardzo "punktowy" styl życia i nie porusza się gdy nie musi :)

ja to wiem... ale w średniowieczu nie wiedzieli... ;P @ topic - o właśnie dlatego gady lubiły ciepłe miejsca - tam się nagrzewały i potem mogły latać :D potem wracały się znowu ogrzać...

temp była znacznie wyższa,stąd natura pozwoliła na rozwinięcie się dinozaurów, jednak teraz gdyby nawet je stworzono, to musiały by one żyć w saunach... bo nie dały by sobie rady z utrzymaniem temp swojego ciała...

I poczytaj sobie o teorii ekspandującej Ziemi -wspomniałam już o niej wcześniej (z podobnych powodów największe wieloryby nie mogą żyć na lądzie - ciśnienie zmiażdżyłoby im narządy wewnętrzne - dlatego - smutna prawda - zwierzę, które wypływa na brzeg czuje, po pewnym czasie jest nie do uratowania, a jak nawet - istnieje duże prawdopodobieństwo na przykre powikłania).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wierze w smoki. Wierze ze istniały tylko przez naszych przodków wyginęły. Widziałam film na discovery ze początkowo naukowiec myślał ze odkrył tego ptaka dinozaura ( za pomniałam jak on się nazywa ) po dokładnym zbadaniu miejsca i szkieletu okazało się ze to był smok. to było wysoko w górach w jakieś jaskini.

A to stary artykuł http://wyborcza.pl/1,75476,5503035,Smok ... ozaur.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według tego artykułu "Smok" jest tylko nazwą roboczą - dopóki naukowcy nie ustalą nazwy gatunkowej.

Badania prof. Dzika udowodniły, że jednak jest to ssakokształtny gad - dicynodont.
- czyli takie pośrednie ogniwo ewolucyjne :) No i istniał jakieś 200 mln lat temu, nie wiem czy ewolucja miała ludzi wtedy chociażby w planach :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A do tego występował na terenie naszego pięknego kraju...przez prawie cały okres późnego triasu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A słyszeliście, podobno w radiu mówili że dzieś tak w maju jakieś dziwne skrzydlate stwożenie przyleciało nad wisłę, koło warszawy, napiło się i odleciało. Niektórzy mówią że to był smok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co mi wiadomo smok jest dosyć duży, a obok stolicy to z pewnością nie brakuje ludzi. Jeśliby to był smok to jakim cudem go nie rozpoznano? Najprawdopodobniej było to jakieś większe ptaszysko.

Wiara to jeszcze nie grzech, bo wierzyć w coś oczywistego jest trudne Smoki mogły istnieć dawniej, jeszcze przed dinozaurami. Natura rządzi się swoimi prawami. Nie powinniśmy zaprzeczać ich istnieniu, ale również nie powinniśmy nieugięcie bronić ich istnienia-tak powinno być wszystkim, powinniśmy myśleć, że była, albo i jest możliwości istnienia czegoś takiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A słyszeliście, podobno w radiu mówili że dzieś tak w maju jakieś dziwne skrzydlate stwożenie przyleciało nad wisłę, koło warszawy, napiło się i odleciało. Niektórzy mówią że to był smok.

A radio to: "Kabaret Radio! Najśmieszniejsze radio na świecie."

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smoki prawdopodobnie istniały tak jak i dinozaury czy krokodyle które żyją do dziś. A to że smoki żyją w 21w. jest prawie że niemożliwe ponieważ człowiek tak skaził ziemię, powietrze że smok nie radził by sobie w takich warunkach a jeśli nawet to nalatywał by miasta w poszukiwaniu jedzenia....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Smoki prawdopodobnie istniały tak jak i dinozaury czy krokodyle które żyją do dziś. A to że smoki żyją w 21w. jest prawie że niemożliwe ponieważ człowiek tak skaził ziemię, powietrze że smok nie radził by sobie w takich warunkach a jeśli nawet to nalatywał by miasta w poszukiwaniu jedzenia....

Wypowiadasz się tak jakbyś miał wyciągnąć z rękawa setki dowodów potwierdzających Twoje przekonania. Niestety nie zgadzam się z nimi.

@Topic:

Bardzo fajna historyjka jednak nie wierze w nią. Dla mnie smoki istnieją a i owszem ale na mojej półce z książkami fantasy :roll:. Szkoda ,że nie podałaś źródła ,z którego skopiowałaś tą informacje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

F0x kto wie może nasz Draxios ma na to dowody. Zawsze podkreślam, że wszystko jest możliwe, że wszystko może a nie musi się wydarzyć. To samo jest i w tym przypadku. Tak jak wyżej napisałam, widziałam film na discovery, że początkowo naukowiec myślał, że odkrył tego ptaka dinozaura. Po dokładnym zbadaniu miejsca i szkieletu okazało się, że to był smok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee.. ja nie wiem czy smoki istniały, ale mam kilka argumentów na tak...ale mogą one być też w pewnym sensie na nie ;p

1. Legendy na całym świece..jak to możliwe, że w takiej Francji i w Chinach powstała legenda obrazy itp. o tak podobnych cechach(łuski, twarda skóra, gadopodobne stworzenie, latające). Mogło to powstać na tej samej zasadzie co łuk ;p bo przecież wymyślili go indianie, murzyni, hindusi, chińczycy i europejczycy. Jenakże smok a łuk to troche co innego.

2.Następna teoria/argument to to, że niektóre jakieś może jaja dinozaurów albo same dinozaury przetrwały i się chowały w miejscach najlepszych do życia, przed zmieniającmi się warunkami klimatycznymi na ziemi (wulkany, jaskinie). I takiego np. przekształconego pterodaktyla zauważył jakiś mocny rycerz zabił go. I powstały legendy, pieśni i doniesienia. To samo mogło stać sięw chinach itp..

3. Trzeci argument jest odemnie. Ludzie wy myślicie, że ludzkość odkryła już wszystkie na ziemi istoty? Podobno codziennie jest odkrywane ileś tam nowych atunków zwierząt ..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A słyszeliście, podobno w radiu mówili, że gdzieś tak w maju jakieś dziwne skrzydlate stworzenie przyleciało nad Wisłę, koło warszawy, napiło się i odleciało. Niektórzy mówią że to był smok

Skoro to coś żyło to już zdechło, bo z Wisły to się nie pije. To już nie rzeka tylko ściek.

2.Następna teoria/argument to to, że niektóre jakieś może jaja dinozaurów albo same dinozaury przetrwały i się chowały w miejscach najlepszych do życia, przed zmieniającymi się warunkami klimatycznymi na ziemi (wulkany, jaskinie). I takiego np. przekształconego pterodaktyla zauważył jakiś mocny rycerz zabił go. I powstały legendy, pieśni i doniesienia. To samo mogło stać się w chinach itp..

Heh. Skamieniałe jaja archeolodzy znajdują do dziś. W niektórych, rozbitych były nawet skamieniałe embrionki. Czy to możliwe żeby ze skamieniałego jajka coś się wykluło? Wątpię. To raczej niemożliwe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Heh. Skamieniałe jaja archeolodzy znajdują do dziś. W niektórych, rozbitych były nawet skkamieniałe embrionki. Czy to możliwe żeby ze skamieniałego jajka coś się wykluło? Watpie. To raczej niemożliwe.

Nie chodziło mi o to, że skamieniałe ;p może zamrożony może zakopane w ziemi(mozę gdzieś blisko wulkany gdzie byly dobre nagrzane albo coś..sam nie wiem ja tylko tak spekuluję ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smoki to dinozaury tylko zmutowane przez jakieś radioaktywne niemetale czy coś takiego

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skąd to wiesz ? Podziel się z nami źródłem z którego to zaczerpnąłeś....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem ale weź na logikę wielkie gady=dinozaury, 2 głowy tak jak z mutacjami u ludzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na logikę to większość takich mutacji jest letalna... Więc czesik2007, to nie dowody, tylko zwykłe gdybanie... Daj konkretne przykłady...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie nie znam przykładów ale może potwór z Loch Ness.Dinozaur wodny a słyszałem że go nazywają smok morski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każda teza musi być poparta dowodami by uznać, że jest prawdziwa. Spróbuj powiedzieć naukowcom, że "wziąłeś to na logikę" ale nie posiadasz żadnych dowodów w rzeczywistości; jak się nie zaśmieją to znaczy, że nie żyją. :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jesli istniały to istnieja tylko pewnie w prawie niedostepnych dla człowieka partiach gór lub tym podobnym !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Większość szczytów górskich jest przez ludzi znana. Np. taki Mount Everest, przecież ludzie na niego nie raz się wspinali i zadrzało się, że udało im się wejść prawie na samą góre, czy prawie na samą góre i jakoś nie widzieli żadnych smoków. Albo taka Annapurna. Chociaż muszę powiedzieć szczerze, że troche wierze w smoki, bo Ziemia do końca nie jest poznana i nie wiemy do końca czy to już na pewno wszystkie wyspy są odkryte itp. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć wam.

Ja słyszałam o takiej jednej dość śmiałej teorii na temat smoków . A mianowicie pole magnetyczne powodowało otwieranie się czasoprzestrzeni, np znane nam dinozaury latające przedostawały się do czasów współczesnych. To wydaje się w miarę realne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz