• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
monika19900

Smoki czy istnieją?

97 postów w tym temacie

Ludzie bez obrazy ale chyba coś bierzecie .

Równie dobrze można powiedzieć że na nie odkrytych nam wyspach żyją trole i orkowie.

Smoków raczej nie było. Bynajmniej ja o żadnym nie słyszałem. Oraz nie widziałem żadnych naukowych dowodów potwierdzających istnienie. Takie jest moje zdanie .

PEACE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ludzie bez obrazy ale chyba coś bierzecie .

Równie dobrze można powiedzieć że na nie odkrytych nam wyspach żyją trole i orkowie.

Smoków raczej nie było. Bynajmniej ja o żadnym nie słyszałem. Oraz nie widziałem żadnych naukowych dowodów potwierdzających istnienie. Takie jest moje zdanie .

PEACE

Hehe, podobne do mojego ^^ Co prawda wypowiadałem się już kiedyś w tym temacie i nadal trzymam stronę, że te bydlęcia nigdy nie istniały, a jeśli jednak istniały xD to już dawno zdechły :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektórzy z Was maja bujna wyobraźnie "Smoki zacierają za sobą ślady, żeby człowiek ich nie odkrył' - to stwierdzenie jest samo w sobie śmieszne. Powiedzcie gdzie takie bydle miało by się ukryć, skoro nie ma miejsca na ziemi, gdzie nie stanęła ludzka stopa?

Pomijam już fakt, że taki smok musiał by być niezwykle inteligentny i zręczny, żeby przez tyle lat się maskować, toż najwięksi przestępcy są łapani przez FBI i policje (może nie Polska), głupi kawałek tkaniny i już cię mają, ale smok przechytrzył kilka miliardów ludzi...no bez żartów.

Ale żeby nie było, że nie wierzę, może to Was zaskoczy, ale wierzę w smoki, ba jestem przekonany, że istniały, to były dinozaury!

Fakt naukowcy twierdza ze dinozaury wyginęły 40milionow lat temu bo tak im wychodzi z datowania izotopem węgla, ale jak można mieć pewność, że to jest poprawna metoda?

Ok sprawdzili ze węgiel się krystalizuje w określonym czasie, powiedzmy ileś tam na rok (nie wiem jak to wygląda), wiec wyszli z założenia ze 100 x ileś tam = 100lat, 1 000 000 razy ileś tam = 1 milion lat, ale skąd wiadomo, że po pewnym czasie (np tysiącu lub dwóch tysięcy lat) ten proces nie przyspiesza? Przecież to datowanie wymyślono całkiem niedawno, wiec próbki, które mogły być wzorcem, nie maja więcej lat niż sam pomysł datowania izotopem węgla.

Wiec jeśli po np. 1000 lat ten proces znacznie przyspiesza (o czym nie możemy wiedzieć, dowiemy się za 1000lay) to może być tak, że te szkielety dinozaurów nie maja więcej niż kilka tysięcy lat,a wiec mogły żyć razem z ludźmi, którzy tak go właśnie opisali. Nie było wtedy naukowców.

Wątpię żeby taki dinozaur ział ogniem, ale to tez mogło tak być, bo przecież mamy tylko kości.

Jednak moim zdaniem ludzie mogli myśleć, że to coś zieje ogniem, gdy poruszało szybko czerwonym językiem, tak jak to robią warany z komodo, wygląda to tak jak w bajce rysują.

Albo ktoś został ugryziony przez tego "smoka" a soki trawienne zaczęły trawić mu rękę co powodowało uczucie oparzenia, tak jak polejesz się kwasem, a może nawet pluło tym kwasem, używając tego do polowań.

Pogmatwałem trochę, ale uwierzcie, ze ostatnio sporo naukowców powątpiewa w dokładność datowania wykopalisk dzisiejszymi metodami. Twierdza ze wyniki maga być GRUBO zakłamane.

Wiec możliwe ze dinozaury żyły jeszcze za czasów pierwszych ludzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smoki muszą istnieć bo czemu tyle się onich mówi i zna się ich wygląd ja w nie wierze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Padro, człowiek ma bardzo bujną wyobraźnię. Mógł coś zobaczyć, dopowiedzieć kilka szczegółów i stąd smoki, lub nawet inne ich gatunki, bo co człowiek to inny wygląd. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już odkopaliście ten temat, to i ja coś od siebie dam...

Oto 10-o częściowy film dokumentalny, który przedstawia wyprawę do Rumuni w poszukiwaniu szczątków smoka.

Życzę miłego oglądania ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wierze w smoki choćby na podstawie tych filmów na YT a wierze że żyją do dziś.

Pisz poprawnie i na przyszłość rozwijaj bardziej ;) // Rysiek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W jedyne smoki w które wierze to smoki z Komodo ;) Takie latające nie istnieją.

Rozpisuj się bardziej. Luna

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świat jest za mały, żeby duże smoki mogły się tak dobrze ukrywać, żeby ich istnienie wisiało pod znakiem zapytania. No chyba, że byłoby ich tylko klika egzemplarzy, ale w takim wypadku wyginęłyby szybciusieńko. I gdzie jakieś szczątki? Po dinozaurach zostały, czemu po smokach nie ma? Teoria o rozpuszczaniu się kości jest śmieszna. Niby jak to się dzieje? Jakimś cudem kwas z żołądka rozlewa się po całym szkielecie? Absurd. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Oto 10-o częściowy film dokumentalny, który przedstawia wyprawę do Rumuni w poszukiwaniu szczątków smoka.
Wierze w smoki choćby na podstawie tych filmów na YT

to fikcja naukowa ,nie dokument.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wierze w to, że smoki istieją ale my ludzie jesteśmy tak pewi siebie, że znamy cały otaczający nas świat, że nie interesujemy się zbytnio takimi "bajkami" jak smoki, lub coś temu podobne, ale zbyt dużo ludzi je widziało. Kto wie może NASA (czy podobne organizacje) ukrywa coś przed nami i nie chce powiedzieć prawdy, żeby nie wzbudzić paniki ( tak samo jak z ufo a to jest pewne, że coś wiedzą).

Też w tv były programy na ich temat ale nie ma pewności, że tylko smoki okrywają się przed ludzkim wzrokiem, słyszałem też o człekokształtnych potworach w Amazonii jak to opowiadały o nim mieszkające tam plemiona o smokach w sumie też bo hmmm dla takich stworów (kto wie może i inteligentniejszych od nas) najlepsza kryjowka to Amazonia bo nikt jeszcze jej nie zna wzdłuż i wszerz. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Domineg, amazonia? a nie jakies jaskinie? no,weźcie...smoki istnieją? Ja myślałam,że należą tylko i wyłącznie do legend.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie wierze w smoki to tylko stworzenie legend tak jak ajka napisała. W różne rzeczy wierze ale to już przesada no światkiem rzeczy dziwnych byłem typu prorocze sny czy jakieś stuki czasem coś na zdjęciu wyszło co prawdopodobnie da się wyjaśnić, Tarot bardzo często mi się sprawdza więc jestem w tych sprawach wierzący ,że są zjawiska nadprzyrodzone ale smoki nie je zaliczam do bajek i legend -tak uważam.

//Fox Moulder:Poprawiłem błędy.Pisz poprawnie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smoki są wymysłem jakiś podróżników co się na jaszczurki nagapili :)

Wystarczy, że z Europy się przepłynęli na jakieś wyspy gdzie były warany czy coś podobnego ( może dawniej nieco większe okazy bywały ) Żeby pokazać jacy są świetni ( może to panienkom imponowało ) dodawali, że zieją ogniem itp a Ci i tak przeżyli i są znów w domu. Na bazie tego puszczono jakieś bajeczki i się wryło tak ludziom, że sami mamy w Krakowie smoka :D

Dziwne, że zawsze nieco z opisu jaszczurki przypominają...

Moje zdanie :)

/ btw. Lubię smoki. Nawet bardzo :) Najlepsze są w sosie pomidorowym z ziołami ;]

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Smoki są wymysłem jakiś podróżników co się na jaszczurki nagapili :)

Wystarczy, że z Europy się przepłynęli na jakieś wyspy gdzie były warany czy coś podobnego ( może dawniej nieco większe okazy bywały ) Żeby pokazać jacy są świetni ( może to panienkom imponowało ) dodawali, że zieją ogniem itp a Ci i tak przeżyli i są znów w domu. Na bazie tego puszczono jakieś bajeczki i się wryło tak ludziom, że sami mamy w Krakowie smoka :D

Dziwne, że zawsze nieco z opisu jaszczurki przypominają...

Moje zdanie :)

/ btw. Lubię smoki. Nawet bardzo :) Najlepsze są w sosie pomidorowym z ziołami ;]

Wytłumaczenie logiczne gdyby nie jeden drobiazg, europejskie wielkie odkrycia geograficzne to historia dużo późniejsza niż opowieści o smokach.

Co to sosu pomidorowego, czy ogólnie pomidorów i wszyskiego co z nich mozna zrobić to oczywiście popieram w 100 %.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale eskimosom 300 lat temu mogły śnić się palmy chociaż ich nie widzieli.

Mity i legendy z całego świata są często analogiczne do siebie nawzajem. To na pewno działanie

nieświadomości zbiorowej. Tak więc ludziom mogły śnić się smoki, bo nasi przodkowie z czasów prehistorycznych może mieli kontakt z wymarłymi i nieznanymi dzisiaj gatunkami gadów, których widok napawał ich lękiem, mogły przypominać smoki, albo były to niedobitki dinozaurów, które podobno do dzisiaj przetrwały

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektórzy z was pisza, że nie wierzą w smoki co delikatnie mowiąc przyprawia mnie ze śmiechu o zmoczenie portek. W takim razie co powiecie panowie mądralińscy na te 2 filmy?

I co zatkało kakao ew. kakadeusza?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaja sobie z nas robisz? :geek:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja tam wierze w smoki. Mam nawet własną teorie na ten temat.

1.Na ziemi doszło do otwarcia jakieis dziury czasoprzestrzenej. Z której jakims cudem dostało sie jajo "ciało" smoka. Jak wiemy ludzie potrafią już klonować zwierzęta. Tak samo mogło być w przypadku smoków. Sklonowano kilka okazów które żyły iles tam milionów lat temu. Rząd USA trzymał je w Strefie 51,ale kilka okazów im uciekło. I żyje na wolnosci.

Taka jest moja teoria.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strefa 51 jest zarezerwowana dla kosmitów, a propos kosmitów

Może warto się zastanowić nad związkiem smoków z indyjskimi Nagas, czy leviathanem oraz z rasą Reptilian

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam fakt ze w wielu jak by nie patrzył kulturach smoki istnieją w jakichś podaniach,legendach itp. i w większości jest tak że smoki to ogromne jaszczuropodobne stwory ziejące lub plujące czymś np.: ogniem,kwasem,woda itp. tak więc samo to jest dobrym argumentem za tym że smoki jeśli nie istnieją teraz to na pewno istniały kiedyś chociaż sam wierze w to że gdzieś tam w świecie jakieś smoki istnieją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale warto uwzględnić teorię archetypu smoka, bodaj na stronie Rose of Sharon jest artykuł o smoku i jego symbolice odradzania i zniszczenia czy jakoś tak ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież Pomórnik to bestia grasująca w okolicach Goleniowa w 2004 roku, która atakowała kury, króliki i świnie, ale jakaś szamanka odprawiła czary i ataki ustały

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I przeniosła się do Kwidzyna xD Każdą możliwość trzeba pod uwagę wziąć ale nie odbiegajmy od tematu bo to temat o smokach a nie pomórniku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jaki jest zatem twój pogląd na temat smoków? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz