• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
monika19900

Smoki czy istnieją?

97 postów w tym temacie

Smoki istniały, są to przodkowie dinozaurów, tylko, że mniejszej wielkości.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzyjcie film Smoki. Urzeczywistniona fantazja Discovery Channel,

który zamieścił jedyny myślący henio09 i dopiero zacznijcie się wypowiadać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Obejrzyjcie film Smoki. Urzeczywistniona fantazja Discovery Channel

który zamieścił jedyny myślący henio09 i dopiero zacznijcie się wypowiadać

"Smoki. Fantazja ożywiona" - bo taka też jest wersja - od lat mam ten film na półce. Jest to zwykły film, który STYLIZOWANO na film dokumentalny. Tak jak te wszystkie mockumentaries (blair witch project, paranormal acrivity) - niby prawda, ale jednak wszystko ma scenariusz, nad którym pracowano od ho ho. Po prostu ma wyglądać autentycznie.

I chociażby to

W filmie "Smoki, urzeczywistniona fantazja" (Discovery Channel) przedstawione są tezy (z dowodami w postaci znalezisk) mówiące o tym, że smoki to zwierzęta, które przeżyły od czasów dinozaurów aż do średniowiecza oraz że legendy o nich nie są bezpodstawne. Jest to film będący fikcją, ukazującą, że zwierzęta o opisywanych w mitologii cechach są możliwe do pomyślenia — film wielu złudził swoją realnością.

Więc pozwól wilku, że to ja Cię pouczę. Dowiedz się prawdy, a dopiero potem wypowiadaj. Z Twojej strony to strzał w stopę, że nawet nie wysiliłeś się zweryfikować prawdziwości tego filmu. Shame on you.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szkoda czasu na naukowe brednie, to oni są naiwni i myślą, że odkryli prawdę, a jest zupełnie na odwrót. Właśnie istniały i smoki i dinozaury, i stąd ludzie snuli o nich opowieści, a nie na odwrót to po pierwsze.

2. dziwne, że wierzy się w znalezione kości gadów rzekomo sprzed milionów lat, a nie w istoty, które żyły tysiące lat temu, może nawet setki, to jest zaślepienie nauką i ograniczenie, masz założone klapki na oczach, że smoków nie ma, bo ci pani na biologi o nich nie powiedziała to trudno, ale nie pisz mi tu o jakichś filmikach bzdurnych.

Pisz poprawnie ! Romek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leviatan, jeśli do mnie bijesz to powiem tyle, nie ucz ojca dzieci robić.

Bo w powyższym poście jedyny temat jaki został przeze mnie poruszony to autentyczność tego filmu. A nie wypowiadanie się w temacie jako całości. Smokologią zajmuję się hobbystycznie i od ładnych paru lat znam ten temat niemal jak własną kieszeń włączając w to nawet zakurzoną już pracę maturalną gdzie również temat ten został przeze mnie rozwinięty co najmniej wyczerpująco.

Więc po pierwsze jeśli coś komuś zarzucasz, to rób to w sposób kulturalny, najlepiej popierając swoją tezę dowodami (innymi jak czyste stwierdzenie), a po drugie polecam swoje wypowiedzi pisać poprawnie, chociażby używając wielkich liter i znaków interpunkcyjnych tam gdzie ich nie ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie było do ciebie tylko do wilk306, jak mam dawać dowody, że ten film jest bezsensowny z samej przyczyny tego co mówi współczesna nauka na jakiej niby to ten film się opiera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nauka nie nauka, niektórych rzeczy się po prostu nie głosi, bo właśnie mogłyby zburzyć ten porządek, który nauka "wykreowała". Polecam chociażby książkę Richarda L. Thompsona pt "Zakazana Archeologia" ...

Takie ślepe wierzenie w "naukę" świadczy o tym, że człowiek jest ograniczony i nie stać go nawet na samodzielne myślenie, że umie jedynie powielać schematy...

Jeśli ktoś tłumaczy się tylko nauką warto, żeby poznał wszystkie jej ścieżki, szczególnie te, które świat stara się ukryć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książki tej nie czytałem, ale wiem co nie co, a może i nawet sporo na ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
smoki istniały, są to przodkowie dinozaurów

Przodkami dinozaurów są archozaury.

Być może legendom o smokach towarzyszyły pierwsze odkrycia szkieletów większych przedstawicieli dinozaurów właśnie.

A możne jest tak, iż smok jest ponadczasowym archetypem towarzyszącym ludzkości od zarania dziejów.

Kto wie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źle napisałem, chodziło mi o to, że to dinozaury są przodkami smoków, czyli dawniej istniały dinozaury, gdy długość życia na ziemi była większa, gady mogły rosnąć do ogromnych rozmiarów, bo były do tego sprzyjające warunki. A potem w miarę gdy warunki były coraz gorsze, smoki były mniejsze niż dinusie, no a teraz zostały tylko zwykłe, znacznie mniejsze gady.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sory nie sprawdziłem czy te zamieszczone filmiki są całym filmem.

Naprawdę zachęcam do obejrzenia całości. Film Smoki. Urzeczywistniona fantazja podaje dowody na istnienie smoków w czasach ludzi, jak ktoś ma ochotę obejrzeć całość.

http://chomikuj.pl/WithNight/*5b+NAUKOW ... a+fantazja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sory nie sprawdziłem czy te zamieszczone filmiki są całym filmem.

Naprawdę zachęcam do obejżenia całości. Film Smoki. Urzeczywistniona fantazja podaje dowody na istnienie smoków w czasach ludzi, jak ktoś ma ochote obejżeć całość.

http://chomikuj.pl/WithNight/*5b+NAUKOW ... a+fantazja

Odnoszę wrażenie, że olewasz to co się do Ciebie mówi. Nie każ mi się powtarzać. Ten film to fikcja. Przeczytaj moją poprzednią odpowiedź na Twojego posta. No rób chociaż pozory, że rozumiesz co się mówi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak dla mnie sam tytuł tego filmu sugeruje, że nie ma to wiele wspólnego z prawdą "Urzeczywistniona FANTAZJA" - mówi to przecież samo za siebie. Ja osobiście chciałbym, żeby smoki istniały w dzisiejszych czasach. Ciekaw jestem jakimi były stworzeniami gdyby istniały. Czy krwiożerczymi bestiami jak to jest w wielu przypadkach przedstawiane, czy może jednak byłyby przyjazne dla ludzi, wręcz "zwierzętami" domowymi, które by nam pomagały.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przepraszam, za podwójnego posta jednak z racji braku możliwości edycji swojego poprzedniego i w sumie z braku aktywności w temacie myślę, że jednak nie będzie to naruszenie regulaminu.

Po zobaczeniu tego zdjęcią: http://www.curio.pl/show/pokaz.php?id=jaszczurka.jpg wydaję mi się, że smoki mogły jednak kiedyś istnieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przepraszam, za podwójnego posta jednak z racji braku możliwości edycji swojego poprzedniego i w sumie z braku aktywności w temacie myślę, że jednak nie będzie to naruszenie regulaminu.

Po zobaczeniu tego zdjęcią: http://www.curio.pl/show/pokaz.php?id=jaszczurka.jpg wydaję mi się, że smoki mogły jednak kiedyś istnieć.

Wygląda na autentyk. Chociaż z drugiej strony patrząc to takie zdjęcie powinno wzbudzić sensację nie tylko światową, ale i kosmiczną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałem dziś to zdjęcie na demotywatorach. Robi wrażenie autentycznego, być może jest. Możliwe, że to jakaś mutacja stworzona przez chinoli i japońców. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również odwiedziłem kilkanaście minut temu Demotywatory i widziałem to zdjęcie, jak dla mnie nie wygląda na podróbkę, choć specem od grafiki komputerowej nie jestem. Popieram zdanie przedmówcy, że może to być jakaś mutacja stworzona przez Azjatów, choć ja bym do listy potencjalnych sprawców dopisał jeszcze oprócz Chin i Japonii Koreę Południową.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki smok? Jaka mutacja? Przecież to zwykły najzwyklejszy gatunek jaszczurki. Jak coś, to ona nie lata, tylko szybuje zeskakując z drzewa na inne drzewo, lub po prostu na ziemie, nie pamiętam nazwy gatunkowej, ale mogę was zapewnić, że to nie żaden photoshop :]

używaj polskich znaków - soldado

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jaki smok? jaka mutacja? Przeciez to zwykly najzwyklejszy gatunek jaszczurki. Jak cos to ona nie lata tylko szybuje zeskakujac z drzewa na inne drzewo lub po prostu na ziemie, nie pamietam nazwy gatunkowej, ale moge was zapewnic, ze to nie zaden photoshop :]

Mógłbyś zapodać jakieś materiały dotyczące tej jaszczurki? Szczerze przyznam, że zoologia moją mocną stroną nigdy nie była...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod tym linkiem znajdziesz również to zdjęcie, które było tutaj zamieszczone.

http://avatar-forum.pl/topic/468-lataja ... jak-toruk/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie Waldeczku, jak najbardziej zdjęcie autentyczne. Widzę, że już odpowiedź na pytanie co to jest została udzielona przez Plaftusa. Na wiki napisano, że jaszczurka ta występuje w południowo-wschodniej Azji, czyli rejony chin i państw poniżej. A to chyba chiny są właśnie miejscem skąd wiedza o istnieniu takowych stworzeń mogła zostać "przywieziona". Świadczyć też o tym mogą choćby chińskie święta, podczas których w trakcie parad występują ludzie poprzebierani za smoki etc. Co prawda jest to tylko jaszczurka, która potrafi szybować jak pewien gatunek wiewiórek. Ale kto wie, może smoki w takiej formie jaką znamy tzn. ze skrzydłami kiedyś istniały. Nie musiały przecież być też ogromnymi stworzeniami dorównującymi wielkością domu jednorodzinnego czy nawet bloku jak to można by się zasugerować treścią niektórych postów w tym temacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz