sak122

300 - metrowy Pentagram w Kazachstanie

13 postów w tym temacie

Google Maps i tym razem odkrywa jak dotąd nieodkryte.

Pentagram o średnicy ponad 300 metrów znajduje się na niezamieszkanym obszarze Kazachstanu. Można go zobaczyć za pośrednictwem Google Maps. Co tam robi?

Tak wygląda tajemniczy symbol :

f0d776e66d8086623e444b90aa20a5e9,0,1.jpg

Tajemniczy obiekt znajduje się ok. 20 kilometrów od miasta Lisakowsk, na jednym z brzegów zbiornika położonego na Tobolu. Odkrycie wywołało lawinę spekulacji i teorii spiskowych dotyczących symbolu - skąd tam się wziął i do czego służy?

Pentagram czarny, czyli odwrócona pięcioramienna gwiazda kojarzy się obecnie przede wszystkim z czarną magią, satanizmem i okultyzmem, stąd główna teoria głosi, że odludny obszar jest miejscem spotkań czcicieli diabła. Jest jednak także i druga strona medalu - pentagram z jednym wierzchołkiem w górze, który symbolizuje życie i zdrowie. Uważa się, że ma on działanie ochronne. Do czego w takim razie ma służyć znak utworzony w Kazachstanie? O przypadkowym ułożeniu linii nie może być przecież mowy... Najbardziej racjonalna teoria mówi, że jest to pozostałość po okresie, gdy Kazachstan był częścią ZSRR - symbolem Związku Radzieckiego była przecież gwiazda. Czy to jednak możliwe, by znak przetrwał tyle lat? Związek rozpadł się przecież w 1991 roku.

Wśród dziwniejszych teorii jest też ta, która wyklucza udział człowieka w powstaniu znaku. Ma to być piktogram o nietypowym kształcie - czyli stworzone przez obcą cywilizację "dzieło" w zbożu. Powszechnie spotyka się je w formie kręgów lub misternie zdobionych wzorów. Czy zagadkowy pentagram może być dziełem kosmitów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Usunąłem swój ostatni post ponieważ sprawdziłem dokładnie i jednak istnieje ta miejscowość i jest ten pentagram ale raczej nie opierał bym się na artykułach z niewiarygodne.pl .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy wiesz, ale stolica Kazachstanu, Astana jest ogólnie uważana za miasto szatana. Jest to najmłodsza stolica na świecie, miasto zbudowane od podstaw- śliczne zresztą. Jednak jest one pełne symboliki illuminatów. Polecam filmik:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie wiem czy wiesz, ale stolica Kazachstanu, Astana jest ogolnie uwazana za miasto szatana. jest to najmlodsza stolica na swiecie, miasto zbudowane od podstaw- sliczne zreszta. jednak jest one pelne symboliki illuminatow. polecam filmik:

Podobnie można się odnieść bodajże do Waszyngtonu...

a co do tematu, to rzeczywiście jest to ciekawe zjawisko...zastanawiam się czy rzeczywiście odbywają się tam jakieś np. czarne msze, jakieś rytuały, itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Doczytałem się, że ponoć mieścił się tak jakis park w kształcie gwiazdy, czy coś podobnego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie jak nic działalność człowieka dla wzbudzenia szumu medialnego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, są dwa rodzaje pentagramów, dużo o tym czytałam, jak pisałam książkę.

Tutaj jednak nie wiadomo gdzie jest dół, a gdzie góra, więc nie możemy się niczego doszukiwać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pentagramy przede wszystkim w kulturze starosłowiańśkiej służyły od odpędzania złych mocy. To ignoranci dzisiejszy mówią że to satanizm etc. Jest wersja pentagramu która została ukradziona przez Satanistów, ponieważ Poganizm istniał dłużej od Satanizmu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wątpię w to mimo spekulacji, że jest w tym miejscu odczuwalna, niesamowita energia ;)

Myślę, że jest stworzony dla potrzeb człowieka ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiązane.Źródło:geekweek.pl

cyt:

,,Rozwiązanie jest jednak nieco bardziej prozaiczne. Jak twierdzą archeolodzy dla wprawnego oka zagadka jest bardzo prosta, a to co widzimy na zdjęciu jest parkiem stworzonym na obrysie gwiazdy - niezwykle popularnym symbolu w erze sowieckiej używanym do dekorowania wszystkiego co się dało. Poniżej możecie zobaczyć jak przeciętnie wygląda ten obiekt widziany z poziomu gruntu.,,

:D

http://www.geekweek.pl/aktualnosci/1703 ... azachstanu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.