• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
slogan007

Pytanie dotyczące atomów ludzkich.

13 postów w tym temacie

Mam takie pytanie otóż przeczytałem, że każdy atom w ludzkim ciele ma miliardy lat ? Może ktoś mi to wytłumaczyć ?? Nic z tego nie rozumiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niejasno sprecyzowane pytanie. Ogólnie na temat powstawania materii i wokół prób odpowiedzi na pytanie, czym ona właściwie jest, wrze w ostatnich latach za sprawą fizyki kwantowej i odkrycia elementarnych cząstek. Okazuje się, że jest ona także tworzona na zasadach informacji, a ta wydaje się być niezniszczalna, nieśmiertelna ;) . Miliardy lat w naszym postrzeganiu rzeczywistości i czasu, ano jasne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niesprecyzowane, bo tak było opisane na bezużytecznej. Ale człowiek nie dożywa często 100 lat więc jak jego atomy mogą mieć miliardy lat ? W dalszym ciągu nie rozumiem.. Możesz jaśniej mi to wytłumaczyć, bo chyba za głupi jestem na to ;d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę jaśniej, w grę wchodzi zupełnie niesprecyzowane także pojmowanie materii przez ludzi, niewłaściwe pojmowanie jako coś bardzo trwałego w dodatku istniejącego odtąd - dotąd, No, nie jest tak, twór tworzy energia i informacja, skupia, nakreśla mu wzór, to ten stan skupienia ma określony czas. Każdy atom ma zdolność komunikacji i jest programowany- skąd? pomyśl.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świat powstał miliardy lat temu, wtedy powstała energia materia i antymateria po prostu wszystko.

Nic nie powstaje z niczego jak mówi nam słynne stwierdzenie.

A więc tak: atomy z których powstałeś tak po prostu nie pojawiły się znikąd.

Po prostu zmieniły swoją formę.

Gdy rośniesz, dodatkowe atomy przecież się tak od tak nie pojawiają.

To pożywienie, witaminy itp. to co zjadasz, część zostaje w środku a część wydalasz.

Tak więc to co zostanie tworzy i powiększa twoje ciało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powoli łapię.

Czyli byłem od zawsze ??

Tylko nie zawsze w formie takiej jaką jestem teraz ???

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

slogan007 można i tak to rozumieć, jak napisałeś.

Niektórzy uważają, że steruje nami zapis w genach. Jednak jakoby była to prawda, to zapis ten jest "martwy", taki dopiero do powołania, jak dane do wykorzystania, uaktywniane dopiero wtedy, gdy załączymy odpowiedni plik, połączymy się z nim, to jest coś jak komputer, ale zależny i od użytkownika i programisty, który nim steruje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o to, że jesteśmy częścią systemu, nad którą ktoś ma kontrolę ?

Ciężko to ogarnąć... Można na chłopski rozum to przetłumaczyć i bardzo bardzo PROSTO !? Byłbym wdzięczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

generalnie jest tak pierwsze atomy (głównie wodór i hel) powstały niedługo po wielkim wybuchu. więc każdy atom wodoru jaki się znajduje w twoim organizmie jak i każdy który znajduje się w wodzie ma około 13 miliardów lat. atomy cięższe (od helu do żelaza) powstają w skutek syntezy jądrowej w gwiazdach i tak mamy takie atomy jak węgiel budujący nasze mięśnie wapń buduje kości żelazo używane w czerwonych krwinkach i tak dalej. te atomy muszą się uwolnić z gwiazd dzieje się podczas eksplozji gwiazd podczas których tworzy się pozostała gama pierwiastków takich jak złoto. wszystkie te atomy znajdują się wymieszane w kosmosie. nasze słońce powstało około 5 miliardów lat temu wtedy też powstała ziemia z tych pierwiastków które już znajdowały się w kosmosie tak więc każdy (no prawie ale o tym później) atom znajdujący się na ziemi ma około 5 miliardów lat a ty znajdujesz się na ziemi więc każdy atom w twoim ciele ma przynajmniej tyle lat. tylko że nie jesteś tymi atomami można powiedzieć, że je dzierżawisz część atomów pozyskujesz z otoczenia podczas jedzenia, picia, oddychania i część oddajesz podczas oddychania, ścierania na skórka wypadaniu włosów, wydalaniu. ten układ się cały czas zmienia i wcześniej mogły z nich, a raczej na pewno wcześniej z nich korzystały inne zwierzęta może tysiące lat temu atom który masz w prawej ręce był w ciele tyranozaura rexa.

mam nadzieje że zrozumiałeś

teraz o tym później część atomów powstała na ziemi wskutek człowieka lub natury. mogły powstać w skutek rozpadu atomów ciężkich przez co niektóre atomy mają kilka lat albo dni. jest ich jednak tak znikoma ilość, że z czystym sumieniem można powiedzieć że każdy atom znajdujący się na zimeii ma kilka miliardów lat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dość ciekawa sprawa, pierwiastki, które nie są "żywe" tworzą istoty żyjące. Mimo, iż atomy nie umierają, struktury w naszych ciałach już tak, atomy się nie wyczerpują mimo to starzejemy się. Nasza podstawa ma miliony czy też miliardy lat, a jednak my sami jako całość kilkadziesiąt. Wszystko za sprawą magicznego DNA.

Inna związana z atomami sprawa to pamięć komórkowa. Podobno nasze narządy posiadają wspomnienia i czasem można przeczytać o osobach po przeszczepach, które posiadały nieswoje wspomnienia. Komórka jako całość posiada pamięć, lecz pojedyncze atomy już nie. Dlaczego... gdyby atomy posiadały wspomnienia to zapewne mielibyśmy niezły chaos w naszej głowie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
generalnie jest tak pierwsze atomy (głównie wodór i hel) powstały niedługo po wielkim wybuchu. więc każdy atom wodoru jaki się znajduje w twoim organizmie jak i każdy który znajduje się w wodzie ma około 13 miliardów lat. atomy cięższe (od helu do żelaza) powstają w skutek syntezy jądrowej w gwiazdach i tak mamy takie atomy jak węgiel budujący nasze mięśnie wapń buduje kości żelazo używane w czerwonych krwinkach i tak dalej. te atomy muszą się uwolnić z gwiazd dzieje się podczas eksplozji gwiazd podczas których tworzy się pozostała gama pierwiastków takich jak złoto. wszystkie te atomy znajdują się wymieszane w kosmosie. nasze słońce powstało około 5 miliardów lat temu wtedy też powstała ziemia z tych pierwiastków które już znajdowały się w kosmosie tak więc każdy (no prawie ale o tym później) atom znajdujący się na ziemi ma około 5 miliardów lat a ty znajdujesz się na ziemi więc każdy atom w twoim ciele ma przynajmniej tyle lat. (...)

Masło maślane... Czysta teoria nie mająca pokrycia w praktyce. Bezsensowne gdybanie. Wiecie, że każdy litr wody na Ziemi był już wypity kilka razy? Co do cytatu, wziąłem go za potwierdzenie swojego zdania na ten temat.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Masło maślane... Czysta teoria nie mająca pokrycia w praktyce. Bezsensowne gdybanie. Wiecie, że każdy litr wody na Ziemi był już wypity kilka razy? Co do cytatu, wziąłem go za potwierdzenie swojego zdania na ten temat.

nie wiem dlaczego twierdzisz, że jest to bezsensowne gdybanie. może według ciebie ziemia ma 6 tysięcy lat? oczywiście każdy może mieć własne zdanie i wierzyć w rzeczy niedorzeczne i bardzo abstrakcyjne dla większości ludzi (kilka miliardów lat jest właśnie czymś takim). ja wierzę w naukę i odkrycia współczesnej jak i w większość teorii naukowych (nie wierzę na przykład w słynny eksperyment schillingera) ale w to że ziemia ma kilka milionów lat to jest dla mnie pewnik. także to, że atomu z których jest zbudowana są od niej starsze. Co do wody to z tym nie do końca się mogę zgadzać. woda jest związkiem chemicznym składającym się z atomów więc znaczna cześć wody na ziemi mogła powstać na niej w skutek reakcji chemicznych (np NaOH + HCl -> NACl +H2O)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michcik gdzie widzisz masło- maślane? :) Komórki naszego ciała podczas naszego tu życia są wymienne, nic nie jest trwałego, to ciągle laboratorium i przetwarzanie, jedne umierają a w zamian natychmiast rodzą się nowe, jednak dzieje się to nie na chybił trafił, ale posiada swój ścisły schemat. Komórki posiadają receptory dla hormonów, po połączeniu tego "punktu uchwytu" z hormonem komórka otrzymuje informację w jaki sposób ma pracować.

Świat jest informacją i działa według jej zasad.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz