woofer

Świat według świadków Jehowy

18 postów w tym temacie

Według wiary świadków Boga Jehowa, Bóg który stworzył świat nazywa się prawidłowo Bóg Jehowa, to On stworzył świat, imię Jehowa jest prawie we wszystkich przypadkach w Biblii zastąpione słowem Bóg lub Pan. Pełna nazwa świadków Boga Jehowa to Chrześcijański zbiór świadków Jehowy, to Oni najczęściej chodzą po wsiach, miastach i cytują słowa z biblii oraz głoszą o tym, że jedynym Bogiem jest Bóg Jehowa i o zbliżającym się objęciu władzy nad światem przez Królestwo Boże.

Mówią także że Bóg zesłał na ziemie swojego syna Jezusa Chrystusa aby On mógł umrzeć na krzyżu i objąć władzę dopiero w 1914 roku, wtedy wyrzucił złego Anioła, Szatana na ziemie i od tego czasu na ziemi są wojny, głód, powodzie i inne klęski żywiołowe. Jezus Chrystus objął władzę dopiero tego roku, a wraz z nim panuje nad ziemią ponad 144.000 tys Pod Króli. W przyszłości Chrystus ma usunąć grzech na ziemi, ludzie będą po jakimś czasie oczyszczeni z grzechu tak jak Adam i Ewa zanim zgrzeszyli, ale wcześniej na ziemie wybuchnie wojna Boża, armageddon, z którego wyjdą tylko posłuszni ludzie, a źli zginą, podczas tego czasu powstaną miliony zmarłych, z których tylko Ci będą żyć wiecznie, którzy podporządkują się pod wolę Bożą i Jezusa Chrystusa, wtedy Jezus uwięzi szatana na tysiąc lat i będzie panował nad ziemią wraz w wybranymi kobietami i mężczyznami a wszelkie stworzenia będą oczyszczeni z grzechu, a ludziom będzie żyło się dostanie na wieki, wtedy zniknie też starość, głód czy też choroby, właśnie takie niebo przygotował Jezus dla dobrych ludzi, będzie to niesamowity dar, o którym ani ucho nie słyszało ani oko nie widziało, właśnie takie NIEBO przygotował nam Pan.

Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy powstał w 1870 roku przez Charlesa T. Russella w USA.

Obecnie liczy ok. 7,8 miliona aktywnych członków (głosicieli) na całym świecie (dane z roku 2012)

Świadkowie Jehowy są znani z działalności ewangelizacyjnej i rozpowszechniania swoich publikacji (w tym czasopism: Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy oraz Przebudźcie się!).

źródło: głowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z własnych obserwacji (dalszych znajomości) świadkowie Jehowy są to zazwyczaj mili ludzie, ale jak każdemu wiadomo ze względu na swoje wyznanie muszą każdemu 'wchodzić do domu'. :D

Z tego co dowiedziałam się od mamy znajomej to pewien mężczyzna był tego wyznania i chciał opisać całą prawdę o nich. Wydał masę książek i zainteresowanie było duże, ale nikt nie zdążył jej kupić bo Jehowi wykupili całe nakłady. Jedyny plus jest taki, że gość sobie zarobił porządnie. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paskudna sekta, zajmują się rozbijaniem rodzin czczą abaddona, nie polecam znajomości z nimi, bo potem ciężko jest się z tego wyplątać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Charles Taze Russell był drugim dzieckiem Josepha L. Russell i Anny Elizy (z domu Birney) Russell. Rodzice byli kupiecką rodziną prezbiterian pochodzenia szkocko-irlandzkiego. Od wczesnego dzieciństwa Charles Russell odbierał gruntowne wychowanie religijne w duchu prezbiteriańskim. Mając zaledwie 11 lat zaczął pracować jako subiekt w sklepie z męską odzieżą należącym do ojca, a później został jego wspólnikiem.

Pomimo prezbiteriańskiego wychowania Charles przyłączył się do Kościoła kongregacjonalistów. W wieku 14 lat został również członkiem YMCA (Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej). Wypisując na chodnikach i ścianach domów wersety Pisma Świętego zachęcał ludzi do pokuty i wiary. W wieku 15 lat powiększył firmę rodzinną i w końcu założył sieć sklepów. Później w wieku 16 lat po rozmowie z kolegą zwątpił w chrześcijaństwo i zaczął szukać dla siebie wiary, również w innych religiach, lecz poszukiwania te nie spełniły jego oczekiwań."

:P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Paskudna sekta, zajmują się rozbijaniem rodzin czczą abaddona, nie polecam znajomości z nimi, bo potem ciężko jest się z tego wyplątać.

Wyobraź sobie, że nie wszyscy mają problemy z zakańczaniem znajomości, z których nie są zadowoleni. Poza tym wskaż mi jakąkolwiek ich publikację, artykuł, gdzie byłaby mowa o Abaddonie jako obiekcie kultu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówią także że Bóg zesłał na ziemie swojego syna Jezusa Chrystusa aby On mógł umrzeć na krzyżu i objąć władzę dopiero w 1914 roku, wtedy wyrzucił złego Anioła, Szatana na ziemie i od tego czasu na ziemi są wojny, głód, powodzie i inne klęski żywiołowe. Jezus Chrystus objął władzę dopiero tego roku, a wraz z nim panuje nad ziemią ponad 144.000 tys Pod Króli.

No a to nie jest dowód, a skąd Ty wiesz cokolwiek o moim życiu prywatnym? skoro nawet mnie nie znasz kolego, zajmij się swoim życiem i daj wyrażać innym swoje zdanie, bo do tego każdy ma prawo. KOLEGO

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w tym fragmencie nic takiego nie dostrzegam. I nie znam Cię, ale przyjmuję, że piszesz tutaj z własnego doświadczenia o ŚJ.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znasz apokalipsę św.Jana zakładam, że tak. Świadkowie Jehowy wierzą, że Jezus przyjdzie w postaci Abaddona, czyli jednego z jeźdźców apokalipsy. Więc jest to poniekąd wiara w to, że Jezus przyjdzie pod postacią szatana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam z Jehowymi nigdy nie miałem i nie zamierzam mieć żadnych kontaktów, przychodzą co 2-3 lata, ale każda ich wizyta kończy się pod bramką krótkim "Nie mam czasu, do widzenia", a jako że po podwórku biegają luzem dwa duże psy to nikt nie podejmuje próby samowolnego wejścia ;) Jak się ich spławi to wrzucą do skrzynki swoją ulotkę i sobie pójdą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak logiczne wydaje się Wam to zdanie :"Mówią także że Bóg zesłał na ziemie swojego syna Jezusa Chrystusa aby On mógł umrzeć na krzyżu i objąć władzę dopiero w 1914 roku, wtedy wyrzucił złego Anioła, Szatana na ziemie i od tego czasu na ziemi są wojny, głód, powodzie i inne klęski żywiołowe. " ?? Przekręt straszny Bóg Miłości, mający być świadectwem jej dla nas zsyła na nas największe zło i klęski??

Następna sprawa 30 lat temu już czytałam te ich publikacje o roku 1914, według jakichś tam obliczeń, dało to początek przeróżnym spekulacjom na temat końca świata. W latach 70/80 głosili tak, że nie umrze to pokolenie kiedy to się stanie, nastąpi apokalipsa. Patrząc na średni wiek życia człowieka to raczej to pokolenie już przeminęło i co?

Nie dajcie się otumaniać. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całkowicie zgadzam się z Ganael, czytałam o nich wiele artykułów, a nawet mam daleką znajomą, która się wplątała w tą ich "sektę" i później miała ogromne problemy, żeby się od nich uwolnić, ale to dłuższa historia....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się. Nawet zwykła rozmowa z nimi na tematy świeckie może może stać się przyczynkiem do różnego rodzaju pomówień i nieprzyjemności. A już nie daj Boże, jeśli zostaniesz posądzony, że zabrałeś im potencjalną "owieczkę" - wtedy zemsta jest okrutna. Znam to z autopsji, ale to oni ostatecznie przegrali.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Paskudną sektą jest również kościół, który grzeszy na każdym kroku przez księży, którzy nie umieją żyć w czystości.

Ja tam przyjmuję od nich te gazetki nawet wpuszczam ich do domu tzn. u mnie chodzi 1 pan, porozmawiamy sobie o życiu i o jego trudnościach, wypijemy herbatę i tyle. On mnie nie namawia żebym się do nich "przyłączał" ani ja nic takiego nie mam w planach. Ot po prostu porozmawiamy na poziomie o troche ekstrawaganckich tematach jak na obecne czasy gdzie ludzie wciąż spieszą by to coś złapać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie pracuję w firmie, która należy do Świadków Jehowy, to normalni ludzie jak i my. Co prawda wyżej postawione posady w tej firmie są obstawione przez nich, nikt nikogo nie namawia do ich wiary. Mają do siebie ogromne zaufanie i dlatego większość kierownictwa jest od nich, co prawda udało zostać mi się brygadzistą na dużej budowie bez wchodzenia w tyłek. Zwykły biznes, nie widzę różnicy, jakbym pracował w firmie prowadzonej przez katolika. Zarobki jak wszędzie, średnie. Co do nawiedzania domów, dawno nikogo od nich u mnie w domu nie było, ich też raczej nie spotkam gdzieś w czyimś domu, dlatego że codziennie są w pracy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jehowi to bzdura i sekta. Czy są mili? Tak na chwilę by pozyskac kogos, ale wtracaja sie w życie innych. Jak chcesz być siwadkiem musisz podporzadkowac sie do zboru inaczej Cię wyrzucą. Kablują jeden na drugiego, nawet na wlasną rodzine

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam naprawdę dużo ŚJ i potwierdzam poprzedników. Kablują jeden na drugiego, nawet w rodzinie, są niby mili, ale rozbijają rodziny, trzeba się podporządkować zborowi itp. Mają tam niesamowity terror psychiczny, tj. jak coś trochę nie halo to wylecisz ze zboru, a wtedy tracisz rodzinę, przyjaciół itp. Choć katolicyzm też często tak postępuję. Wybaczcie mi, ale dopiero jutro o ile znajdę czas dam kilka ciekawych linków, bo już jestem trochę zmęczony. Ogółem zawsze twierdzę, iż każda religia która powstała przez pasterzy z pustyni jest porypana delikatnie mówiąc. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio na pewnym forum na którym mam na awatarze byłego gitarzyste slipknota wyglądającego jak jezus, jakaś typa do mnie napisała co jest z moją wiarą itp i że takie zdjęcia przyciągają zło całego świata, a jej się bóg ukazał w kościele i coś tam za bzdury zaczęła pisać jak jej odpisałem że wierze tylko w ufo i "Heil Lucifer" to już nic nie odpisała zgaszenie na momencie :mrgreen::mrgreen:

Ciekawe co by jehowi na widok ich widok powiedzieli:

ghost-bc.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt ostatnio jakiś przydupas z innej firmy, który jest świadkiem jehowy zaczął na mnie donosić moim przełożonym. Usprawiedliwiają to tym, że ich wiara nakazuje mówić prawdę, prawdę która jest wygodna dla nich, a nie taką która tak naprawdę miała miejsce. Dużo rozmawiałem z ludźmi na ich temat, oczywiście z ludźmi którzy na codzień mają do czynienia z kimś z nich i stwierdzam, że to nie są dobrzy ludzie!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz