Heavelyn

Jaką talię wybrać?

20 postów w tym temacie

Tak na początek. Czytałam sporo na temat tarota i chciałabym spróbować sama powróżyć ;).

Więc- jaką talię wybrać? Doradźcie proszę...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na początek wszyscy polecają Ridera Waita, ale to ma się Tobie podobać talia i dobrze by było gdyby Karty Małych Arkanów również były zobrazowane. Aby symbolika była zbliżona do Waita. To wszystko co musisz wiedzieć moim zdaniem :)

Popatrz na talie w sklepach internetowych, jak Ci się nazwa spodoba poszukaj w google grafice czy na chomiku całej talii, przejrzyj ją, czy Ci będzie odpowiadać. Zakochaj się w niej, to będzie Ta Talia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt Wait jest bardzo przejrzystą talią, jednak ma schowane symbole. Ja proponuje udać się do sklepu ezoterycznego i wyczuć talię energetycznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie sądzisz właśnie, że to że talia się podoba, przemawia do nas to jest to wyczucie energetyczne? Ja to tak odbieram. Zakocham się lub nie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Evell podobać mi się może dużo talii. Kupuję te, które do mnie przemawiają energetycznie, po prostu krzyczą w ten sposób wiem, że będą ze mną dobrze współpracować. Jeśli jestem w sklepie ezoterycznym to przykładam ręce do każdej talii. Pracownicy zazwyczaj patrzą na mnie w sposób podejrzliwy, ale wtedy wybieram tę odpowiednią mi energetycznie. Jeśli nie mam sklepu to staram się wpatrzeć w talię i wybrać intuicyjnie. Tak mam teraz z talią wicca pagan.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ten sposób mi się "podobają". Zwyczajnie tak jest krócej.

Czasem z lenistwa wolę napisać, że coś mi się "podoba" ,niż "przemawia do mnie energetycznie"...

ps. Evell... hm... fajny skrót... Gdy wymyślałam tego nicka to zwyczajnie wydłużyłam kilka razy słowo Aven ( do Haven, Heaven, Heavelyn). Ale ok. Mnie się podoba ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heavelyn ja bym na początek radziła jednak waita lub tarot marsylski są to talie, które mają dużo opisów bajkowe możesz wybrać jak się doszkolisz na normalnych. Inaczej wprowadzisz sobie tylko chaos.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tę trzecią znam, Mistyczny Tarot Marzyciela, ma znajoma. Podobno świetnie wykonana talia, nie tylko pod względem graficznym, ale też estetycznym. Ja osobiście na nią bym się skusiła.

Kapłanka, każdy ma swój sposób wybierania kart, ile Tarocistów tyle sposób, tak myślę :) ale ja na podstawie zdjęcia coś tam kiedyś potrafiłam opisać, więc może to tak działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za porady. A tak na marginesie- zajmowałam się runami (w przeróżny sposób- wróżyć również próbowałam (tak, wiem, wszystko jak zwykle robię od końca)), a od jakiegoś roku zaczęło mnie ciągnąć do tarota. I nie wiem dlaczego, lecz nie "czuję" tych rysunkowych talii. Mimo to postanowiłam kupić dwie talie- Waita i Mistic Dreamera. Później zobaczę w praktyce co lepsze. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ech... miałam kupić 2 wyżej wymienione talie które widziałam i zdawało mi się- "czułam", lecz gdy zobaczyłam tę talię:

http://www.czarymary.pl/p_844070_tarot_pagan_cats

zwyczajnie nie potrafiłam się jej oprzeć i natychmiast ją zamówiłam (tym razem przez internet). Nie obchodziła mnie jej cena, zwyczajnie poczułam, że muszę ją mieć. ;) Nawet gdyby była to błędna decyzja (bo zbyt pochopna jest na pewno), to i tak w ciągu 24h mi ją dostarczą.

Choć szczerze mówiąc nie wiem co mnie z nią napadło. Nie przepadam za kotami, grafika nie powala, lecz jest w niej coś... nie wiem pewnie to zwykłe przeczucie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz to są talie robione dla koneserów dla zbieraczy. Więc zastanów się albo chcesz wróżyć albo mieć talię, z która na niewiele się przyda i będzie leżała w celach skupienia uwagi przez znajomych, bo ładnie wykonana. Nie wiem teraz czy piszesz ty czy twoja młodsza siostra i robi sobie numery. Powiem tak, tarot nie służy do zabawy, nim też można sobie zrobić krzywdę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, ale często działam pod wpływem impulsu (czasem irracjonalnego) i jeszcze nigdy tego nie żałowałam...

ps.: Młodsza siostra pokazała mi tylko tę talię...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ujmę tak tarot to nie jest zabawa i działanie pod wpływem impulsu. Tutaj też możesz się poparzyć i to bardzo boleśnie. Ale decyzja należy do ciebie. Do tarota potrzeba osoby o dojrzałej osobowości nie dzieci praktykujące magię i przepowiadanie przyszłości dla zabawy, bo to jest na topie i będę modny w szkole.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie. Ja sama osobiście nie chwalę się, czym się zajmuję. Wiedzą tylko najbliższe osoby + osoby z forum co jest oczywiste. Ponadto w szkole jak zaczniesz być szykanowana, bo na pewno znajdą się takie osoby, to dopiero będzie.

Ty chcesz pomagać ludziom i po raz setny odpowiadać na pytanie "czy mnie zdradza, co nim kierowało" itd.? A pytania są naprawdę różne, bo ludzie nie radzą sobie z problemami, emocjami i trzeba to uszanować. Tarocista jest niczym terapeuta. I nie można się słuchać młodszej siostry. Gdy ktoś do Ciebie napisze, to siostra już nie może w tym uczestniczyć.

Poszukaj talii z prostą symboliką, jest ich wiele wbrew pozorom.

Chociażby talie Ciro Marchetii, ot chociażby: Pozłacany tarot

Pictorial Key Tarot

Jak dla mnie karty ładne i symbolika w porządku.

Tę pierwszą talię sama mam, mój Luby mi kupił, jest cudowna, spokojna i super się tasuje. Tej drugiej natomiast się przyglądałam.

Zwróć uwagę, by sceny były podobne do scen z Tarota Ridera Waita. To najlepsza talia, wbrew pozorom podstawowa symbolika się najbardziej sprawdza.

Tu masz spis większości talii, można je obejrzeć. Kolorystyka trochę odbiega, ale warto się przyjrzeć każdej karcie, bo każda powinna się podobać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tej stronce są do kupienia znane karty austriackiego Piatnika

KLIK

W pudełku oprócz kart jest również instrukcja, objaśniająca znaczenie kart ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soldado obejrzałam link i szczerze oprócz tarota marsylskiego ja osobiście nie wybrałabym żadnej talii, wszystkie są koneserskie, no może jeszcze w grę by wchodził tarot Viscontich. Generalnie uważam, że nasze siostry są niedojrzałe i nie powinny bawić się w" tarocenie" zaszkodzą w ten sposób nie tylko sobie robiąc z tego żarty dla zabawy, ale i innym ludziom potrzebującym pomocy. Wystarczy spojrzeć w ich tematy najpierw dla żartu pisze młodsza siostra, później dla ugruntowania i umocnienia jej pozycji i wybronienia starsza. Nie żebym się czepiała. Ale jak napisała evell tarocista to terapueta niosący pomoc i zrozumienie dla delikatnych sytuacji rzeczy, które mają dopiero nastąpić. Tutaj nie ma miejsca na żarty osób niedojrzałych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na tej stronie możesz sobie dokładnie obejrzeć każdą kartę, jest na niej duży wybór http://www.albideuter.de/html/pictorial_key.html

poza nawiasem mówiąc poważnie zastanów się czy chcesz zajmować się tarotem, jak wiele osób wcześniej ci pisało to wcale nie jest taka niewinna zabawa, jak ci się wydaje, doskonale ujęła to Kapłanka, w moim odczuciu jesteś zbyt niedojrzała i dziecinna na to, na dodatek na myśl mi przychodzą twoje dziwne gierki z rzekomą siostrą (która nie wiadomo czy istnieje, bo sądząc po waszych(?) postach nie różnicie się mentalnością)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Galain ostrzeżeń chyba nie warto pisać one i tak zrobią co będą chciały. Ze swojej strony mogę polecić tarota Crowleya. Bez jakiegokolwiek doświadczenia zacznie się sypać przy tej talii wszystko. Za nim nabyłam tą talię miałam już do czynienia z tarotem jednak wszystko w moim życiu się zmieniło na niekorzyść, więc czy warto ryzykować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widziałam ostatnią tę talię i muszę powiedzieć, że zrobiła na mnie wrażenie ale to rzeczywiście jest talia dla koneserów, więc jak ma być dla nas jedynie takim odniesieniem że ją posiadamy to jak najbardziej. Sama kiedyś chciałabym taką mieć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz