Tenshi

Stare zaklęcia białej magii

57 postów w tym temacie

Witam. ;) To mój pierwszy temat. ^^

No, ostatnio znalazłam na innym forum coś o pewnym starym zaklęciu białej magii:

Stare zaklęcie lewitacji:

''LEKKI JAK PIÓRKO, SZTYWNY JAK DESKA.''

''Potrzeba do niego trzech osób . Jedna sie kładzie sie na podłodze , na plecach. Dwie pozostałe osoby kład po dnia dłonie na wysokości pośladków i klatki piersiowej i zaczynają recytować frazę " Lekki jak piórko , sztywny jak deska"

Czy ktoś kiedyś tego próbował? A może uważacie, że to bujda? Wypowiadamy się.

A znacie jakieś inne, stare zaklęcia tego typu? Interesuje mnie to, a w internecie niewiele znalazłam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tenshi jak dla mnie to zaklęcie jest za proste w wymowie. Myślę, że jeśli zaklęcia istnieją i to nieważne czy biała czy czarna magia, to będą zapisane w postaci jakichś dziwnych słów. Dla mnie to po prostu bujda.

Tenshi i jeszcze nie pisz posta pod postem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybacz, zapomniałam o funkcji ''EDYTUJ''.

Czyli zakładasz, że zaklęcia, jeśli w ogóle istnieją, są zapisane w sposób dla nas nieczytelny? Ale jak wtedy poznamy, że to zaklęcie? Dużo na tym świecie mamy nieodgadnionych znaków...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie nie zależy jakie słowo wymawiam. Wystarczy powiedzieć: ,,młotek'' i twoja wola się spełni :) Słowa można brać po jakimś wymarłym języku, ale to ma małe znaczenie. Raczej, że uprawiasz ,,czarną'' magię. :roll:

Ale jak wtedy poznamy, że to zaklęcie? Dużo na tym świecie mamy nieodgadnionych znaków...

Jeśli jesteś prawdziwym magiem, powinnaś wiedzieć za pomocą intuicji.

Czyli zakładasz, że zaklęcia, jeśli w ogóle istnieją, są zapisane w sposób dla nas nieczytelny?

To zależy, sprecyzuj słowo ,,my''. Magowie-tak, Plebs(ludzie nie uprawiający magii)-nie.

Pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie magia tylko nasz mózg kieruje nami tak aby to się spełniło jeśli tylko mocno w to wierzymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To po kolei ;) :

Stare zaklęcie lewitacji:

''LEKKI JAK PIÓRKO, SZTYWNY JAK DESKA.''

- dla mnie to tylko dziecięca zabawa... i podchodzę sceptycznie..
Myślę, że jeśli zaklęcia istnieją i to nieważne czy biała czy czarna magia, to będą zapisane w postaci jakichś dziwnych słów. Dla mnie to po prostu bujda.

Nie trzeba żadnych dziwnych czy unikalnych języków, można normalnie po polsku.. sama testowałam... nie jedno zaklęcie sama napisałam i podziałało.

To nie magia tylko nasz mózg kieruje nami tak aby to się spełniło jeśli tylko mocno w to wierzymy.

W pewnym sensie - tak, nie ważne z resztą jak to nazywamy, liczy się efekt ;)

Wszystko opiera się na uwierzeniu, trochę autosugestii i pozytywnego myślenia... ale działa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Luna Gwiazda napisał(a):

Nie trzeba żadnych dziwnych czy unikalnych języków, można normalnie po polsku.. sama testowałam... nie jedno zaklęcie sama napisałam i podziałało.

Ciężko mi uwierzyć w to, że można rzucać zaklęcia praktycznie bez żadnego wysiłku fizycznego czy psychicznego. Jestem jak Tomasz, póki nie zobaczę, nie poczuję to nie uwierzę. Więc jeśli chcesz mnie przekonać będzie trzeba rzucić na mnie zaklęcie, ale wolałbym raczej jakieś bardziej na + niż na - . XD

Tenshi napisał(a):

Czyli zakładasz, że zaklęcia, jeśli w ogóle istnieją, są zapisane w sposób dla nas nieczytelny? Ale jak wtedy poznamy, że to zaklęcie? Dużo na tym świecie mamy nieodgadnionych znaków...

Po prostu nie ma szans na to, że takie prymitywne zaklęcie jak: ''LEKKI JAK PIÓRKO, SZTYWNY JAK DESKA.'' będzie działało, jest za proste.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko mi uwierzyć w to, że można rzucać zaklęcia praktycznie bez żadnego wysiłku fizycznego czy psychicznego.

Nigdzie nie napisałam, iż wysiłek umysłowy nie jest konieczny - trochę trzeba pomyśleć, chociażby przy tworzeniu takiego zaklęcia. Z resztą - skoro wszystko opiera się na sile myśli, to tego typu wysiłek jest oczywisty. Fizyczny - nie koniecznie.

Jestem jak Tomasz, póki nie zobaczę, nie poczuję to nie uwierzę. Więc jeśli chcesz mnie przekonać będzie trzeba rzucić na mnie zaklęcie, ale wolałbym raczej jakieś bardziej na + niż na - . XD

Nie ma sensu magia "dla zabawy", przynajmniej ja to tak postrzegam. Muszę mieć wyraźny cel... i musi mi na tym bardzo zależeć.. A po magię sięgam jak inne drogi zawodzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to "lekki jak piórko..." to w jakimś filmie było...

Nie wierzę, że zaklęcia istnieją. kropka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Było w filmie ''Szkoła czarownic'' ^^ :mrgreen:

Ja w zaklęcia wierzę. Ale do tego też podchodzę sceptycznie, chyba że wykonuje to jakiś iluzjonista, ale to inna bajka. ;) Po prostu wydaje się zbyt proste (już nie raz przez takie myślenie wpadłam, wszędzie szukam ''pułapek'' :twisted: ). Nigdy nie próbowałam i myślę, że bawienie się w to to tylko strata mojego cennego czasu. Chociaż, nigdy nie wiadomo czego się można spodziewać...

A temat założyłam z czystej ciekawości.^^ chciałam sie dowiedzieć, czy ktoś może nie próbował ... :lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heh nie liczą sie słowa słowa jedynie pomagają to to jak się bardzo staramy i wierzymy to jest potrzebne do wykonania czaru. Tak na marginesie widzałem to zaklecie w jednej z książek ze starymi zakleciami białej magii ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hah dobre

Marcelo według mnie mylisz się czemu to mają być dziwne słowa za pewne masz na myśli słowa w innym języku za pewne jakby to było po Hebrajsku byś nie miał na myśli słowa bujda

/to tylko przypuszczenia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kompletnie nie zrozumiałem Twojego postu.Staraj się pisać nieco jaśniej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja wczoraj zacząłem wymawiać słowa erahirefradetryuhkin i wierzyłem, to w kuchni spadły jajka a były daleko od krawędzi i zawiał silny wiatr :o:shock:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ja mam inne na zamianę płci : "hokus pokus czary mary Twoja stara to Twój stary" :D moim zdaniem zaklęcie czy też czar powstawały w średniowieczu lub prędzej dlatego myślę że powinny być w języku łacińskim lub staro słowiańskim.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co za różnica? :P najlepsze zaklęcia to te, które sami wymyślamy. Jak się naprawde uwierzy, to się uda, chociażby tylko dzięki zwykłej autosugestii :P ale pewnych rzeczy nie osiągniemy nigdy, bo mamy głęboko zakorzenione w podświadomości, nawet tej zbiorowej - że to nie możliwe. Życia nie starczy, żeby wyzbyć się takich ograniczeń. Taka jest moja koncepcja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
najlepsze zaklęcia to te, które sami wymyślamy.

Dlaczego nazywasz to zaklęciami?! To nie ma nic wspólnego z magią!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, nie krzycz na mnie :P Z magią... hmm.. przez magię rozumiem to, czego nie tłumaczy nauka. Poza tym... nie raz takie zaklęcie wymyśliłam, zrymowałam parę słów - jakbyś się zagłębił w literaturę, prasę poświęcona takim rzeczą - zobaczyłbyś, że to ma sens - bo angażujemy dużo własnej energii, przez co nadajemy zaklęciu moc. Potem rzucamy - i pozostaje tylko poczekać na efekt. Nie trzeba brać czyjegoś zaklęcia czy rytuału - ja nigdy nie kopiuję. Wyszło to... z lenistwa - za dużo zachodu :P więc szybciej coś samemu... a jak wierzysz - to efekt ten sam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Magia? xD Kocham niektóre tematy. Co prawda pojęcie magii towarzyszy ludzkości od początków dziejów. Różne ludy usiłowały w różny sposób wyjaśnić zjawiska zachodzące w otaczającym je świecie i następnie wpłynąć na nie dla swojej korzyści. Wywodzi się od tego postrzeganie zaświatów(szamanizm), wiara w energię ki itp, również są tacy co twierdzą, że magia to ludzka podświadomość(np. buddyści) oraz pogląd rozwinięty w latach 80, czyli eter-nieistniejąca energia kosmiczna. No na siłę można doszukiwać się Harrego Pottera, Zulu Guli i innych wiedźm xD A to rozgraniczenie na białą i czarną to czysta logika ludzkiego istnienia, mianowicie wojna między dobrem a złem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam się z Luną że najlepsze zaklęcia to te które sami wymyślamy. Istnieje coś takiego w magii, a przynajmniej w magii Chaosu jak gnoza. Mag by rzucić zaklęcie wypowiada szereg dziwnych niezrozumiałych słów gdy jest w stanie gnozy, które służą oszukaniu podświadomości aby osiągnąć cel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A co za różnica? :P

I znowu drwisz... Oczywiście, że to różnica i to duża. Nie oglądasz Klanu?!! A feee^^

Zresztą...Spójrz na Ryśka i na Maćka, a łatwo dostrzeżesz różnicę...

Magia=placebo. Wniosek: magii nie ma, a wszystko czasem zależy od odpowiedniego nastawienia.

Życia nie starczy, żeby wyzbyć się takich ograniczeń.

Masz na myśli ograniczenia związane z teoretyczną magią? Czy chodzi o to, że ludzie nie będą w stanie dostatecznie uwierzyć w magię, żeby ją realizować, tak?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

magia nie istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni spójrzcie na to realnie, wiedźmy, które żyją w lesie i czarownice też nie istnieją. jednak specyficzną rzeczą jest klątwa, w którą i ja wierze. Jak myślicie czy rzucenie na kogoś klątwy to też część magi? czy związane jest to ze złymi duchami?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wg rozumowania niektórych klątwa to zapewne czarna magia (bo służy do złego), czy cuś.

Ale co do tego mają duchy? Bo nie widzę związku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim Skromnym jakże zdaniem klątwa wyrządza zło więc klątwa to nie zapewne ,,czarna magia''tylko na pewno ( oczywiście jeśli uznajemy podział magii ) Uważam że złe duchy nie mają wiele wspólnego z klątwami i ich rzucaniem ...chociaż ? ... heh...Niektórzy wierzą że przy rzucaniu zaklęć wspierają nas dobre duchy ( więc może w czarnej magii : czytaj złej : wspierają tego kogoś złe duchy i byty... :?:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A co za różnica? :P

I znowu drwisz...

Ja? Drwię? Gdzie tam :P

Nie oglądasz Klanu?!! A feee^^

Wolę Pokemony :P PS. Ciebie to złapali w ostatnim czy przedostatnim odcinku?

Magia=placebo. Wniosek: magii nie ma, a wszystko czasem zależy od odpowiedniego nastawienia.
To wytłumacz dlaczego to działa jak rzucam zaklęcia na ludzi, którzy nie mają o nich pojęcia? Nie muszą nawet wierzyć w magię.

Życia nie starczy, żeby wyzbyć się takich ograniczeń.

Masz na myśli ograniczenia związane z teoretyczną magią? Czy chodzi o to, że ludzie nie będą w stanie dostatecznie uwierzyć w magię, żeby ją realizować, tak?

Raczej to drugie... Nasz umysł jest dość schematyczny, widzimy to, co inni nam mówią, że powinniśmy, jesteśmy mniej lub bardziej podatni na manipulacje... Więc chodzi mi o bariery wewnątrz nas, które sami sobie stworzyliśmy.

A co do podziałów, wspierania duchów - no właśnie sami sobie tworzymy ograniczenia. I po co? Można sobie wezwać żywioły, cokolwiek. Zauważcie też, że dobro i zło to czasem pojęcia względne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz