• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
    • Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
~Makus~

Niecodzienna noc.

24 postów w tym temacie

Dobra, temat można zamknąć, dowiedziałem się już tyle, ile potrzebuję, dziękuję za opinię osób, które się na tym znają. Nie zamierzam prowadzić dalszych spamów czy ktoś wierzy, czy nie, bo to do niczego nie prowadzi i nie pomaga. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli się wszystko wyjaśni napisz o tym tutaj. To co może wydawać się zakończone nie zawsze takie jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze, więc proszę nie zamykać tematu. To nie jest zakończone, prawdopodobnie do 13 czerwca wszystko się wyjaśni, więc na pewno napiszę...

Kolejna myśl, która mi się nasunęła... Znaleźliśmy w książce coś na temat białej śmierci. Był to Fiński strzelec wyborowy który uwaga... Podczas II wojny światowej (przypominam, że akcja z Manuelem i Marią była właśnie toczona w ok. 1944r.) zabił setki żołnierzy i CYWILÓW. Ale dlaczego miałby się czepić? Jakie to ma powiązanie z tym wszystkim? Nie wiem. Tak czy inaczej pora zacząć działać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dobrze, więc proszę nie zamykać tematu. To nie jest zakończone, prawdopodobnie do 13 czerwca wszystko się wyjaśni, więc na pewno napiszę...

Kolejna myśl, która mi się nasunęła... Znaleźliśmy w książce coś na temat białej śmierci. Był to Fiński strzelec wyborowy który uwaga... Podczas II wojny światowej (przypominam, że akcja z Manuelem i Marią była właśnie toczona w ok. 1944r.) zabił setki żołnierzy i CYWILÓW. Ale dlaczego miałby się czepić? Jakie to ma powiązanie z tym wszystkim? Nie wiem. Tak czy inaczej pora zacząć działać.

Wiesz, to przynajmniej macie do czynienia z postacią historyczną, dobrze że do nie Adolf :).

Nie no, najpierw się dowiedz jak i gdzie zginęli (ten manuel cały, choć to dziwne imię we wschodniej Europie i Skandynawii), bo ten pan z Finlandii w Polsce nie był.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sądzę żeby miało to powiązanie ze sprawą bo znam trochę historię ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Facet . Dziwny jesteś , zamiast wspierać dziewczynę i być przy niej to ty postanowiłeś skorzystać z "pomocy przez telefon" ta historia jest trochę dziwna . Jeśli słyszałeś dźwięki o których mówiłeś , powinieneś nam przesłać nagranie takiego dźwięku . Nagrać na dyktafon i udostępnić nam nagranie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie "postanowiłem" A nie mam po prostu innego wyboru. To dwie różne rzeczy. Nie mogłem nagrać rozmowy przez telefon, bo mój akurat nie udostępnia dyktafonu podczas rozmowy, a próba nagrania rozmowy na skype skończyła się fiaskiem z powodu sprzętu - albo nie nagrywało obrazu, albo dźwięku, albo całkowicie nie nagrywało niczego. Nie posiadam dobrej karty dźwiękowej...

Jak na razie zajmuję się dziewczyną, jak mówiłem, napiszę tu gdy cokolwiek się wyjaśni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co za dziwne zbiegi okoliczności... Ah te figle losu. Nie zawracaj ludziom głowy tą bajką.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też wydaje mi się że autor nieco koloryzuje ale czy soldado dał by się wciągnąć w jego fantazję? myślę że jeśli by uważał że to czyste kłamstwo to by nie pomagał mu i nie opisywał swoich "wizji" a co do tel to ja też nie mogę dyktafonem nagrywać podczas rozmowy a mam dotykowy htc więc tutaj bym się nie czepiał ;) czekam na dalszy rozwój historii :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Też wydaje mi się że autor nieco koloryzuje ale czy soldado dał by się wciągnąć w jego fantazję? myślę że jeśli by uważał że to czyste kłamstwo to by nie pomagał mu i nie opisywał swoich "wizji" a co do tel to ja też nie mogę dyktafonem nagrywać podczas rozmowy a mam dotykowy htc więc tutaj bym się nie czepiał ;) czekam na dalszy rozwój historii :)

Masz rację.

Odebrałem to co odebrałem i to napisałem.

Przez te kilka lat nauczyłem się nic nie cenzurować z tego, czego nie rozumiem.

Po prostu piszę albo mówię to co muszę, a co jest z kimś związane, chociażby nie wiem jak było to niewiarygodne.

Kiedyś, gdy zaczynałem cenzurować i starałem się nie pisać, czy mówić, to i tak wychodziło po jakimś czasie na to, że cenzura była zbędna.

mógłbym napisać tutaj wiele przykładów, może tylko jeden.

Mała Madzia, która rzekomo była kiedyś porwana... było o tym głośno w telewizji.

Miałem wtedy wizję, która była dla mnie nie prawdopodobna - powiedziałem o niej kilku osobom, ze swojego grona, ale sam sobie nie dowierzałem w to, co zobaczyłem.

Widziałem, jak matka Madzi uderza jej główką o drewnianą framugę drzwi, a potem widziałem park i ten wymurowany ,,obiekt'', który w nim stoi.

Kwiaty były złożone na ziemi, a ja jednak widziałem, że ciało było włożone w betonową półkę w tym ,,obiekcje''....

Też sam sobie nie dowierzałem, ale powiedziałem o swojej wizji kilku osobom.

Po jakimś czasie wszystko zaczęło się zmieniać, to już nie było porwanie, a biegli sądowi stwierdzili liczne krwiaki w głowie...

Na razie nie wiedzą skąd się wzięły.......

Dlatego nie cenzuruję tego, tylko piszę to co muszę napisać.

Tak samo jest z tym przypadkiem.

Jeżeli mnie posłuchają, to uzyskają spokój, jeżeli nie, to sytuacja może bardziej ,,ewoluować'' na niekorzyść tej dziewczyny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejmy nadzieję że dziewczyna odzyska spokój którego jej brakuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"less Ares "znaczy tyle, co "zły duchu niezgody, odejdź".

Może między ciotką, a kimś, kto niedawno zmarl, zapanowała silna niezgoda, i ten duch chce uzyskac ukojenie, i przebaczenie ciotki? dlatego nęka " kanał", jakim jest ta dziewczynka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz rację.

Odebrałem to co odebrałem i to napisałem.

Przez te kilka lat nauczyłem się nic nie cenzurować z tego, czego nie rozumiem.

Po prostu piszę albo mówię to co muszę, a co jest z kimś związane, chociażby nie wiem jak było to niewiarygodne.

Kiedyś, gdy zaczynałem cenzurować i starałem się nie pisać, czy mówić, to i tak wychodziło po jakimś czasie na to, że cenzura była zbędna.

mógłbym napisać tutaj wiele przykładów, może tylko jeden.

Mała Madzia, która rzekomo była kiedyś porwana... było o tym głośno w telewizji.

Miałem wtedy wizję, która była dla mnie nie prawdopodobna - powiedziałem o niej kilku osobom, ze swojego grona, ale sam sobie nie dowierzałem w to, co zobaczyłem.

Widziałem, jak matka Madzi uderza jej główką o drewnianą framugę drzwi, a potem widziałem park i ten wymurowany ,,obiekt'', który w nim stoi.

Kwiaty były złożone na ziemi, a ja jednak widziałem, że ciało było włożone w betonową półkę w tym ,,obiekcje''....

Też sam sobie nie dowierzałem, ale powiedziałem o swojej wizji kilku osobom.

Po jakimś czasie wszystko zaczęło się zmieniać, to już nie było porwanie, a biegli sądowi stwierdzili liczne krwiaki w głowie...

Na razie nie wiedzą skąd się wzięły.......

Dlatego nie cenzuruję tego, tylko piszę to co muszę napisać.

Tak samo jest z tym przypadkiem.

Jeżeli mnie posłuchają, to uzyskają spokój, jeżeli nie, to sytuacja może bardziej ,,ewoluować'' na niekorzyść tej dziewczyny.

Dlatego właśnie nie do końca rozumiem ludzi tutaj jadących po autorze skoro widzieli przecież że ty zareagowałeś i przedstawiłeś im to co widzisz więc już powinno im to dać do myślenia że skoro osoba o takich zdolnościach jakie ty posiadasz nie pisze jak oni (pośmiewnie) to musi coś być w tej historii prawdziwego.Może skoro z nią rozmawia i na skypie nie udało się nagrać to jest wina tego bytu,może on to robi specjalnie żeby go nie umiał nagrać?? (nie znam się na tym aż tak ale być może mam rację :-) ) Z tego co również zauważyłem to będzie ciężko przekonać autora do egzorcysty czy czego kolwiek związanego z wiarą skoro jest on ateistą :| może jest jakiś inny sposób.....choć szczerze w to wątpię ponieważ takie rzeczy są zawsze związane z wiarą :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Autor dostał za swoje bo soldado pisał o złym duchu a nie wyimaginowanych "demonach" i scenach rodem z Paranormal Activity :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Autor dostał za swoje bo soldado pisał o złym duchu a nie wyimaginowanych "demonach" i scenach rodem z Paranormal Activity :)

Dlatego napisałem że trochę koloryzuje ale jakby się głębiej nad tym zastanowić to może nazwał byt demonem bo nie wiedział że istnieją też inne nazwy a z nimi wiążą się kategorie duchów :-) On ma dopiero 18 lat może wcześniej nie miał z czymś podobnym styczności i dlatego pisze tak chaotycznie-żeby wszystko napisać i nie pominąć niczego,jeżeli faktycznie takie coś miało miejsce-te wszystkie scenki o których pisze to mógł nie zapamiętać wszystkiego na raz i dlatego dopisuje.To tak jak z wypadkiem samochodowym na początku praktycznie nic nie pamiętasz ale z upływem kolejnych minut,godzin zaczynasz sobie przypominać pewne fakty(wiem to z własnego doświadczenia)Postarajcie się spojrzeć na jego przypadek troszkę pobłażliwiej i przymnknąć oko ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Historia wydawała się fajna, póki autor nie odpowiedział po raz 10 na to, czemu nie nagrał, kiepska karta dźwiękowa nie jest tutaj wytłumaczeniem, tym bardziej śmieszne gadanie, że to telefon nie pozwala na to. Zainwestuj w dyktafon, pożycz od kogoś telefon, zrób cokolwiek, bo bez dowodów można jedynie luźno dywagować, a to raczej rozwiązaniem nie jest.

Najlepiej to jedź do dziewczyny i zachowaj się normalnie, a nie siedzisz i radzisz się tutaj. Inaczej się nie przekonasz, czy mówi prawdę, może ma halucynacje.

Trzecia sprawa, to nie szukaj na siłe dowodów. Simo Hayha na pewno nie jest tą białą śmiercią, o której myślisz. No i jeżeli ktoś Ci daje strone, która Ci może coś uświadomić to nie odrzucaj jej arogancko, inaczej nie zasługujesz na jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 czerwca się dowiemy, że położyli róże na jakimś tam grobie, po czym biała mgiełka zatańczyła porywając do magicznego tańca płatki kwiatów i liście z drzew. Pochowana kobieta pomacha im serdecznie a odwiedzający groby obok klaskali i ocierali łzy wzruszenia. Aha, a medalion ciotki wyparuje.

Swoją drogą, (rocznikowo) 14-letnia dziewczyna i problemy z narkotykami, KTÓRE MIAŁA KIEDYŚ, to ile miała jak zaczęła ćpać? Jeszcze trochę bzdurek i pokuszę się na zmasakrowanie tej bajki zdanie po zdaniu...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeszcze trochę bzdurek i pokuszę się na zmasakrowanie tej bajki zdanie po zdaniu...

Aless bajka bajką ale jak wytłumaczyć wizję soldado???która potwierdza obecność złego bytu :|

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soldado został oszukany, to i może zobaczył fałszywą wizje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeszcze trochę bzdurek i pokuszę się na zmasakrowanie tej bajki zdanie po zdaniu...

Aless bajka bajką ale jak wytłumaczyć wizję soldado???która potwierdza obecność złego bytu :|

Soldado pisał kiedyś że każdy ma swojego "demonka" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może i każdy ma swojego "demonka" ale póki co, nie bagatelizujmy jego wypowiedzi . On chce się doradzić , a jak będzie mógł to wtedy dostarczy dowody. Moim zdaniem , to jedynie wyjście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porad to już kilka się pojawiło, ale autor jak widać ma je w dalekim poważaniu. Chce "rozwiązać sprawę" po swojemu i w dodatku na odległość. Ale żeby mieszać w to wszystko biednego Simo, to już lekka przesada :) . Wojna zimowa a 1944r to spora różnica. I małe sprostowanie: Simo Hayha był snajperem, ale nie zabijał CYWILÓW, nie wiem skąd to info. W każdym razie niech zacznie wprowadzać w życie porady specjalistów z forum, bo narazie to pozostaje praktycznie bezczynny. No ale cóż, poczekajmy na rozwój wydarzeń.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mamy już 14 czerwca a odpowiedzi nie ma :( może ta bajka nie ma szczęśliwego zakończenia? :shock:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz