• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
awareness

Grobla Olbrzymów

11 postów w tym temacie

Droga Olbrzymów, Grobla Gigantów, Pomnik Chaosu. Wszystkie określenia tyczą się wyjątkowej formacji skalnej Giant’s Causeway.

Grobla Olbrzymów znajduje się w hrabstwie Antrim, na wybrzeżu Irlandii Północnej. Od Szkocji dzieli ją niecałe 50 kilometrów. Jest to z pewnością najbardziej niesamowity, naturalny falochron na świecie. W najszerszym miejscu ma 180 metrów, a w morze wchodzi na odległość 150 metrów.

Grobla została odkryta w XVII wieku przez biskupa miasta Derry. Jednak większego znaczenia nabrała dopiero pod koniec wieku XVIII, kiedy dzięki lordowi Frederickowi Herrey, stała się obiektem zainteresowania naukowców.

Składa się z 37 tysięcy kolumn bazaltowych, obejmujących powierzchnię 2 hektarów. Ciasno ułożone, najczęściej sześcioboczne (rzadziej siedmio- i ośmioboczne) słupy mają średnio 1-2 metry wysokości, ale zdarzają się także 12 metrowe giganty!

Formacje dzielą się na trzy części: Drogę Wielką, Średnią i Małą. Choć kolumny na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, są wśród nich wyróżniające się twory. Miejscowi nadali im oryginalne nazwy: Krzesło Życzeń, Skała Babci, Plaster Miodu czy Wachlarz Mojej Pani.

Jak doszło do powstania tego niesamowitego krajobrazu? Według irlandzkiej legendy zbudował ją olbrzym Finn McCool, który chciał dostać się do Szkocji. Miała służyć mu jako most i pozwolić stoczyć walkę z wrogiem – szkockim olbrzymem. Przeraził się jednak wielkością Szkota i uciekł do Irlandii, ale w drodze przebrał się za dziecko. Szkocki olbrzym rzucił się za nim w pościg, ale myśląc, że nie da rady (skoro irlandzkie dzieci są tak duże), uciekł z powrotem do Szkocji i porąbał groblę, by przeciwnik go nie dogonił... Ta legenda pokazuje, że nie zawsze trzeba być dużym, gdy jest się wystarczająco sprytnym. A podobną formą skalną można zobaczyć... w Polsce, znajduje się ona na Kamiennej Górze w Lubaniu.

Natomiast według naukowców Droga Olbrzymów powstała ok. 50-60 mln lat temu, jako efekt stygnięcia lawy po następujących po sobie wybuchach wulkanu. Warstwa zewnętrzna stygła błyskawicznie z powodu działania fal morskich, a jej wewnętrzna część wciąż była gorąca. Skutek był taki, że krzepnąca lawa pękała, tworząc regularne kolumny.

22f1cfbc72d03053874062d4fe5a86cb.jpeg

43cd71a8c2179ce905aae1def0bb99c2.jpeg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjemny, lekki dla mózgu temat i o ile wierzę w wiele 'dziwnych' wytworów, tak olbrzymów nigdy na serio nie brałem. ^^

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to nie było olbrzymów? A biblijne? A te wykopaliska świadczą o...?

Opublikowano 6 mar 2014

W 2004 roku nagle zaczęto rozpowszechniać niezwykłe zdjęcie przedstawiające ludzki szkielet odkopany gdzieś na pustyni w Arabii Saudyjskiej. Czy na pewno należał do człowieka? Patrząc na kształt czaszki stwierdzić można z całą pewnością, że tak, problem w tym, że obok szkieletu stojący obok archeolog jest niewiele większy od głowy odkopanego szkieletu... W sieci zawrzało. Tajemnicze zdjęcie szybko rozeszło się po forach i blogach z informacją, że mamy do czynienia z przełomowym odkryciem, dowodem na to, że kiedyś na Ziemi żyli giganci.

Trzy lata później w indyjskim miesięczniku Hindu Voice ukazał się artykuł informujący, że National Geographic Society wspólnie z tamtejszym wojskiem wykopały ogromny ludzki szkielet. W grobowcu znaleziono również antyczne tablice, z których wynikało, że olbrzym był przedstawicielem potężnej rasy opisywanej w hinduskich pismach sprzed tysięcy lat.

O gigantach z przeszłości przeczytać możemy także w Biblii, gdzie istnieją oni pod nazwą Nefilim. Istoty te zostały ostatecznie zgładzone przez Potop. Mieli oni być potomkami kobiet i aniołów, dysponować nadludzką siłą i wzrostem.

Chyba coś w tym jest jeśli chodzi o olbrzymy ;)

Może ta legenda ma coś wspólnego z Gigantami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taką wielkość olbrzyma to rozumiem :D Jest tu temat o śladach palców wielkich dłoni i stopy w kamieniu. Skały z magmy tworzyły się około 2 mln lat temu. Wielkość olbrzyma jest odpowiednia odcisk stopy miał około 2 m.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnosząc się do pierwszego postu

- naukowcy wiedzą swoje i na razie żadne dowody nie są w stanie ich przekonać, że ludzkie dzieje mogą mieć o wiele więcej wieków niż to wynika z Biblii, chociaż oficjalnie negują istnienie Boga (przynajmniej tego chrześcijańskiego).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślisz, że to negacja tylko po to żeby nie unaocznić boga? Naukowców innych wyznań jest dużo, religia chrześcijańska nie jest jedyną religią na Ziemi, tu chodzi moim zdaniem o coś innego, co ukrywa się przed ludzkością, być może inne cywilizacje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakiś czas temu stworzono kopiarkę idealnie odtwarzającą każdy przedmiot, nawet człowieka i drukującą go w 3D w bardzo pomniejszonej wielkości. A co jeśli struktura powstania Ziemi i człowieka jest oparta o podobne zasady i w ten sposób tworzy się i odtwarza nawet cały Wszechświat?

Wiem jedno, przyglądałam się tym śladom, wokół nich stworzono legendy jak miały powstać. Dobra, diabeł niósł skałę na klasztor, tylko że ten kamień ma więcej lat niż owy klasztor, a w litej skale również odciski się nie odbiły. W tych czasach zatem już nikt w to nie wierzy.

I co wiem jeszcze. Miałam sen przed śmiercią mamy. Jezus był wyższy niż budynek szkoły w mojej miejscowości, stał obok niej na zielonej łące. Musiał mieć około 12 metrów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważam, że jeśli by się wydało, że nasze ludzkie korzenie pochodzą z kosmosu to runie niejedna religia, niejedna teoria np, Darvinowska... i inne teorie naukowe na temat Ufo, twierdzacych ze nie istnieja, zmieni się historia, bo rzeczy dotad ukrywane wyjdą na jaw. Powstanie chaos w świecie, poprzez upadłe programy które nam społecznościom wciskają do mózgów naukowcy na garnuszku rządów. Kontakt z obcymi to władza militarna dla rządów, bo jak popatrzeć to wszystko co dla "dobra " człowieka ma drugie dno, czyli PRZECIW NATURZE I CZŁOWIEKOWI

a tak prowadzeni jesteśmy na niewidzialnym łańcuszku kłamstwa i propagandy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoria Darwinowska już powoli zaczyna upadać, pierwsze to ilość chromosomów u małp i ludzi się nie zgadza. Między ostatnim wspólnym przodkiem a pojawieniem się człowieka rozwinęły się całe gamy ich kolejnych generacji. I ciekawy fakt, jak wyginęły dinozaury i dlaczego wtedy zwierzęta osiągały aż takie wielkości. Nie tylko, zresztą zwierzęta, ale również roślinność, czyż świat rzeczywiście się nie pomniejszył ogólnie?

No i zagadka może być rozwiązana w tym zdaniu "Na swój obraz i podobieństwo". :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też nad tym myślałam, ale w doszłam do wniosku, że przyroda sama sobie reguluje, więc w miarę ekspansji rodzaju ludzkiego poprzez zaludnienie, zmniejszyły się terytoria dla zwierząt. Ziemia musi wyżywić człowieka i faunę, flora być może nie pokrywała zapotrzebowań fauny, zanieczyszcenia technologiczne, zmiany klimatów, anomalia pogodowe itd miały wpływ na zmniejszanie się populacji zwierząt i zmniejszenie ich wielkości lub ewoluowanie w kierunku zminimalizowania zapotrzebowania na pożywienie. Zauważ że niektóre zwierzęta mają spowolniony metabolizm np krokodyle, czy węże, do tego stopnia, że zjedzony pokarm potrafią trawić tygodniami a czasem miesiącami. Porównując epokami można mioeć wrażenie kurczenia się

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, tylko że widać w tym również bardzo inteligentny zamiar a nie tylko anomalię, drastyczne zmiany klimatu i chaos.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz