• Ogłoszenia

• Ajka

Poszukiwani redaktorzy od lutego 2018roku   10.01.2018

Hej hej. Trzeba reaktywować nasze stare śmieci. Ogłaszam nabór na redaktorów. Szukamy dwóch osób, chętnych do tworzenia w wybranych działach, artykułów. Po okresie próbnym, macie szansę zostać moderatorem. Wasze zadanie będzie polegało na tym, żę dostajecie zlecenie i czas określony do zamieszczenia na konkretny, wybrany i nadany Wam temat w określonym dziale, na konkret artykuł. Zapraszam w wiadomościach do mnie chętne osoby z próbką treści do 250 znaków. Ajka ps- witam po trzech latach mojej nieobecności na forum. Żyję i nadal lubię kawę....
Makbet

Czym właściwie jest???

34 postów w tym temacie

Strefa 51, Dreamland, bądź Groom Lake - amerykańska baza wojskowa, zbudowana w roku 1957. Znajduje się w zachodniej części hrabstwa Lincoln na południu stanu Nevada.

Baza położona jest tuż obok wyschniętego, słonego jeziora Groom. Dla pewności wybrano miejsce obok kraterów powstałych na wskutek prób na pobliskim poligonie Nevada. Kierowano z niej podczas zimnej wojny. W bazie skonstruowano najsłynniejsze i najnowocześniejsze samoloty, jak np. B-2 Spirit oraz F-117 Nighthawk. Prawdopodobnie jako pierwszy skonstruowano Lockheed U-2. Istnienie bazy oficjalnie ogłoszono dopiero w 1994, choć od zawsze była celem podróży pielgrzymek ufologów i miłośników teorii spiskowych z całego świata.

Ze względu iż obiekt cieszy się wielkim zainteresowaniem całego świata do dziś prace prowadzone na tym terenie wykonywane są na najwyższym poziomie tajności. Zainteresowanie obiektem dobrze wpływa na pobliskie miasteczka, które przekształciły się w ośrodki turystyczne dla miłośników ufo, mimo iż rząd stara się utrzymywać pozory tajemniczości, co do prawdziwego celu istnienia bazy. Jakakolwiek nielegalna próba wejścia na teren bazy zawsze była karana aresztowaniem i osadzeniem w więzieniu bez procesu sądowego. Również legalnie nie wpuszczono tam żadnych turystów. Dla zabezpieczenia terenu bazy uwzględniono strzelanie do intruzów, o czym informują turystów tablice.

Dokładne zdjęcia satelitarne potwierdziły fakt iż znajduję się tam najdłuższy pas lotniczy na świecie, a strefa powietrzna nad bazą jest najlepiej strzeżoną strefą w całych Stanach Zjednoczonych.

Najpopularniejsze teorie spiskowe mówią o powiązaniu Strefy 51 z prowadzeniem badań nad pozaziemskimi formami życia i technologią, pochodzących z obiektu rozbitego w Roswell w 1947 roku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt, baza jest lepiej strzeżona niż fort Noks. Ale myśle że to tylko przykrywka dla czegoś większego. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może i masz rację, jestem podobnego zdania co TY. Jednak odpowiedzi na to pytanie przez następnych kilka lat raczej nie poznamy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze się zastanawiałem, czy tam COŚ jest... chodzi mi o UFO i takie tem... Ciekawe... :?::?::?::?:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ufo mówisz samo UFO jako niezidentyfikowany obiekt latający jest, w każdym razie jego istnienie zostało potwierdzone przez działanie Amerykańskiego Programu Do Spraw UFO noszącego nazwę Blue Book, jednak na całą sprawę ufo pogardę i kpinę ściągają "zielone ludki" najmniejszy wskaźnik wiarygodności w aktach Blue Book mają Bliskie spotkania trzeciego stopnia, tak tak to te z "pasażerami", za to osiągają one największy wskaźnik nieprawdopodobności, ludziom zaślepionym przez wiarę w KK ciężko jest uwierzyć w istnienie jakiekolwiek życia po za naszą planetą, gdyż obalało by to całkowicie istnienie Boga, ale o tym pisałem już w dwóch innych tematach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tym kk to masz racje. Ja tam nie wierze w boga :twisted: :P , ale wierze w istoty pozaziewskie ;)

Ja nie potrzebuję potwierdzenia, że przeczytałeś mój post... Za to twój nie wnosi nic do tematu... Jeśli masz tylko tyle do powiedzenia to nie pisz wcale, post powinien byc przemyślany oraz powinien wnosić nowe spostrzeżenia do tematu a nie powinien zawierać opisu twoich poglądów, podpisując się tym samym pod moją wypowiedzią - Makbet

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma co zastanawiać się nad istnieniem życia gdziekolwiek poza ziemią bo niemożliwe jest przecież to ,że jesteśmy jedynymi takimi istotami w całym wszechświecie, prawda? :roll:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strefa 51 jest to Baza Wojskowa . Kiedyś robili w czymś "innym" teraz siedzą po uszy w sprawach o ufo itd. Raz było głośno ponieważ radary z NATO i 51 wykryły statek kosmiczny. Wysłali dwie F16-nastki , ale gdy ci zbilżyli się do obiektu on znikał im z radarów .

Pytania kierować na moje gg : 3569748 :arrow:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napewno w strefie51 sa prowadzone projekty scisle tajne nowe odrzutowce itp a czy terz sa prowadzone projekty na temat UFO tego puki co na 100 niewiadomo ale przypuszcalnie jest to całkiem mozliwe skoro baza jest tak pilnie strzezona jestem tylko ciekaw jednej rzecy imiona ludzi którzy tam pracuja sa tajne ?czy jak to jest wkoncu przecierz nie mieszkaja na okragło w tym miejscu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strefa 51 to nie tylko baza, to też miejsce katastrofy statku.Do niedawna rząd USA utrzymywał, że to balon meteorologiczny się tam rozbił, ale niedawno czytałem, że jednak USA przyznało się, iż w Roswell rozbił sił statek który nie był wytworem technologi ludzkich inżynierów i naukowców.Podobno udało im się zachować przy życiu pasażera statku kosmicznego, ale nie powiedzieli tego jednoznacznie, a jak znam życie to oni go utrzymali przy życiu. Pewnie najpierw torturowali żeby powiedział skąd pochodzi, a następnie zaczęli przeprowadzać na nim testy wytrzymałościowe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na moje tam nic nie ma. robią szopke z tą tajnością, środkami bezpieczeństwa itd. A badania nad UFO, nowymi sprzętami militarnymi prowadzą sobie spokojnie gdzie indziej...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ciężko jest uwierzyć w istnienie jakiekolwiek życia po za naszą planetą, gdyż obalało by to całkowicie istnienie Boga

Dlaczego? czy Bog stworzyl tylko ziemie ? Bog rowniez stworzyl cala galaktyke od A do Z wiec Bog raczej nie ma obowiazek nas poinformowac o tym czy gdzies tam stworzyl inna cywilizacje czy nie. Zrobil ziemie i wsadzil nas tu, wiec byc moze tez w ktoryms tam planecie ktora stworzyl wsadzil tez cywilizacje i pewnie tez ludzie albo powiedzmy "kosmici" z tamtej planety wierza w Boga ale w innej postaci np. =).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakakolwiek nielegalna próba wejścia na teren bazy zawsze była karana aresztowaniem i osadzeniem w więzieniu bez procesu sądowego. ..apropo tego, przez całą drogę do tej bazy (baza jest umieszczona na śrogku powiedzmy, no pustyni i nie ma jej zaznaczonej na żadnej mapie) są tabliczki "wstep wzbroniony teren wojska" jezeli człowieka złapią, że tam jedzie, żeczywiśćie zamykają go bez żadneg procsesu sądowego, ale nie zostało dodane, że na dożywocie. Ale trzeba również dodać, że jeżeli pojedzie się troche dalej mogą również zastrzelić, również bez żanego ostrzeżenia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne już kozmici wierzą w Boga....mhhm...oczywiście widzisz na istniemie istot pozaziemskich jest więcej dowodów niż na istnienie Boga.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

słyszałam jeszcze, że nad tą bazą ludzie czasami widzą jak latają jakieś trójkątne obiekty latające...albo Amerykanie coś konstrułują, albo to jakieś UFO...ciekawe

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
słyszałam jeszcze, że nad tą bazą ludzie czasami widzą jak latają jakieś trójkątne obiekty latające...albo Amerykanie coś konstrułują, albo to jakieś UFO...ciekawe

W strefie 51 testowany był samolot F-117 niedawno wycofany ze służby. Miał on dziwny kształt nie przypominający samolot. Stąd opowieści o dziwnych statkach w o kształcie trójkąta. Latał on tylko w nocy dlatego wytłumaczalne są dziwne światła na niebie. Samolot ten jest niewidzialny dla radarów dlatego też nie było potwierdzenia że jakiś obiekt znajdował się w powietrzu. Również testowany tam był samolot SR-71 Blackbird osiągający prędkość do 3.5 Ma. Obecnie ponoć prowadzone są badania nad samolotem Aurora o bardzo nietypowych osiągach. O wszystkich tych projektach rząd zaprzeczał o ich istnieniu i nadal nie będzie wiadomo do końca co tam się dzieje. Słyszałem również o tym ze strefa 51 jest tylko przykrywką dla prawdziwej tajnej bazie o której nikt nie wie. To też jest dobra przykrywka. Prawdziwa baza ponoć znajduje się w Teksasie ale gdzie to już nie pamiętam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybym to ja stworzył Area 51 to użyłbym jej jako swoistego wabika który odciągnąłby ludzi od innych podobnych baz. np : o bazie Dulce niewiele ludzi słyszało ale o area 51 to mało kto nie odpowie jak sie go o nią zapyta .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ciekawe czemu chronia t tak scisle ze nawet przezydencie im nie zagrazaja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Strefa 51.

Większość pomówień, a właściwie wszystko to co słyszeliście jest prawdą. Zresztą, zobaczcie jak to pokazali w filmie Dzień Niepodległości. Wiele wyjaśniać nie trzeba. Wystarczy tylko ruszyć łbem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według mnie, to jest zwykła baza/laboratorium, w którym Ameryka testuje swoje nowe pojazdy latające i tym podobne. Może się też okazać, że większość "niezidentyfikowanych pojazdów latających" zwanych dalej UFO, to wytwór Arei 51.

Nie wierzę też w pakt, między cywilizacją poza ziemską i Ameryką, a wszystkie poglądy na ten temat, są dla mnie raczej mało prawdopodobne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://img505.imageshack.us/i/fffffh.jpg/

Macie tutaj Screena z Google Earth przedstawia Strefę 51 z Lotu ptaka.

Istnieje także możliwość że Area jest jakimś centrum kontaktów Ziemia - Kosmos. Może właśnie tam lądują wszystkie NOL'e aby przeprowadzać badania itd.

Edit Makbet//

No co TY... dziękujemy mistrzu, nikt z nas na pewno nie słyszał wszech panującej konspiracji dotyczącej strefy 51. Jak i wątpię by ktokolwiek próbował swych sił w znalezieniu jej w E-googlach :P Żyjemy w dobie, gdzie każdy interesujący się choć trochę tym fenomenem ma szeroki asortyment informacji jakie zapewnia mu internet sądzę, iż twoja pomoc nie była potrzebna :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kosmici , statki to wszystko prawda ale głupi ludzie pracujący w Strefie 51 rozpowiedzieli to wszystko w myślą że ludzie się przestraszą i będą się bali tam myszkować ale pomylili się.... Gdyby to wszystko nie istniało by nie bronili by tej bazy tak szczelnie że nawet byś biegł cały z krwi wywracał sie i krzyczał Help Help me zastrzelili by cię jednym strzałem. No i nie tworzyli by kolejnej Strefy o której nie będą rozpowiadać ale mało kto o niej wie. A tak jeszcze dodam że oni się do czegoś szykują ponieważ są tworzone jak by to powiedzieć bunkry w kształcie kuli które są głębokie i mają prawdopodobnie korytarze łączące je wszystkie....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Edit Makbet//

No co TY... dziękujemy mistrzu, nikt z nas na pewno nie słyszał wszech panującej konspiracji dotyczącej strefy 51. Jak i wątpię by ktokolwiek próbował swych sił w znalezieniu jej w E-googlach Żyjemy w dobie, gdzie każdy interesujący się choć trochę tym fenomenem ma szeroki asortyment informacji jakie zapewnia mu internet sądzę, iż twoja pomoc nie była potrzebna

A mi się tam przydała, o!

Dla mnie cała Area 51 i plotki na jej temat mają na celu tylko odciągnąc populację od prawdziwej bazy Ziemia - Kosmos, o której mało kto (lub nikt) słyszał. Nie, nie, nie. Ne szukajcie na Google Earth. Myślicie że najtajniejsza baza na Ziemi byłaby tak po prostu widoczna na byle mapce :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wg mnie w tej strefie 51 nic sie nie dzieje wielkiego, sa jakies badania, jakies testy wojskowe ale jesli trzymaliby gdzies na swoim terenie istoty pozaziemskie to napewno nie tam, gdyz byloby to zbyt oczywiste;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz