• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
NOSEE

Orby?

8 postów w tym temacie

Witam. Dziś w Czernej, w okolicy "mostu diabelskiego" sfotografowałem coś takiego.

KqM.jpg

i drugi:

LqM.jpg

a tu całe zdjęcie:

MqM.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No no, ekspertem nie jestem ale to chyba właśnie orb. Co tu więcej mówić, ew. możesz naświetlić zarys historyczny miejsca, wybrać się ponownie itd.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jest to orb.

//Pisz dłuższe posty, cztery słowa nic nie wnoszą - R.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podczas szkolnej wycieczki w Bieszczady w pokoju hotelowym nastrzelaliśmy z kolegami kilkadziesiąt orbów na jednym zdjęciu.Jak kolega udostępni aparat to wkleję. :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, na moje oko to orbs. Mam takie pytanie, może wiesz, dlaczego ten most nosi miano diabelski?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcie przedstawia dawną tzw. Bramę Siedlecką, przez którą niegdyś przebiegała droga używana przez zakonników.

Most diabelski miał 18m wysokości, 120m długości i 9,5m szerokości. Powstał w latach 1671-1691

Co ciekawe, najpierw nazywał się "mostem anielskim", ale został nazwany diabelskim ze względu na wiele podań z nim związanych. Znam tylko dwa:

Jedno mówi o tym, że raz do roku odbywa się tam zjazd diabłów i wszystkich złych duchów, któremu przewodzi sam Lucyfer z pomocą Belzebuba,a obradom przysłuchują się czarownice. :D

Inne głosi: "Pod mostem zakopany jest ogromny skarb, złożony ze złota, srebra i diamentów, którego pilnuje sam diabeł, a inny duch czyha na moście na największych grzeszników, a gdy którego złapie – leci nad Czarny Staw w Tenczynku i tam go topi"

Współrzędne z internetu:

50°09′57,04″N 19°38′05,70″E

Już w 1843 roku most stanowił niebezpieczeństwo. W 1889 został wyłączony z użytkowania.

Jeśli ktoś by chciał, parę fotek mostu:

Na akwareli z 1787 roku Zygmunta Vogla:

wBM.jpg

I moje zdjęcia:

xBM.jpg

Pod mostem były (a właściwie są nadal) olbrzymie piwnice. Mój dziadek, który mieszkał w okolicy opowiadał, że podczas odpustu w lipcu poszedł z kolegami na most i zajrzeli do piwnicy. Było tam 5cm śniegu!

yBM.jpg

I jeszcze gigantyczne arkady: Nie polecam wchodzenia pod nie!

BBM.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No moim zdaniem to właśnie orb, ma odpowiednią teksturę, wrażenie głębi i praktycznie idealnie okrągły kształt. Piszę to na podstawie tego arta, gdzie jest duzo ciekawych rzeczy na temat orbów http://rozwijaszsie.pl/orby-sa-wsrod-nas/ tak więc te cechy sięzgadzają. Ale czy to serio orb czy cos innego? Czy w ogole istnieja orby? Nie wiadomo. Kurcze ze ja nigdy nie moge natrafic na focie na nic orbopodobnego nawet, eh :)

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

było zimno bo weci że duchy absorwują energe cielno b by się pojawici:-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!