• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
McM

Gdzie lub w jakich miejscach czujecie się dziwnie?

12 postów w tym temacie

Pytanie do Forumowiczów takie samo jak w temacie.

Miałem dziwne uczucie czyjejś obecności w opuszczonym szpitalu miejskim. Ogarnęły mnie nerwy i strach nie wiadomo przed czym i szczerze mówiąc wolałbym się przespacerować po cmentarzu w środku nocy niż wrócić się do tego miejsca. Naprawdę dziwna aura.

Pozdrawiam;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmm.... stary domek w lesie i skrzypanie dech, no to było okropne

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja miałem tak raz ostatnio. Ok rok temu. W domu z cegieł niemieckich ponad 100 letnich. Poza tym mało jest takich miejsc. Raczej czuję coś odpychającego w ludziach. Miejsca same w sobie nie są złe. Choć kiedyś soldek miał rację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dom mojej babci, która mieszka na przeciwko. Czuje się tam dosłownie miażdżony przez coś bardzo chłodnego i nieprzyjemnego. Chociaż od kiedy staram się pracować nad moją energią to uczucie to jest trochę mniejsze niż kiedyś, co nie zmienia faktu, że wciąż jest "coś nie tak"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W złych i opuszczonych miejscach towarzyszy zła aura. Ściany wchłaniają energię, potem nią emanują. To stąd wzięło się założenie, że domy także posiadają własną duszę. I nie piszę tu o fundamencie na indiańskim cmentarzu, czy pradawnym miejscu rytualnych obrzędów, bo nie o to mi w tym momencie chodzi. Gdy kilka lat temu byłem w poniemieckim obozie koncentracyjnym Gross Rosen, nieopodal Strzegomia (Dolny Śląsk ) We wnętrzu placu otoczyła mnie pustka tego miejsca. Było w nim czuć tylko żal i śmierć. To samo było w baraku, gdzie sypiali osadzeni. Naprawdę nieprzyjemna aura. Jeszcze taka mała ciekawostka. Nie wiem czy prawdziwa. W miejscach np. tj. stara piwnica, gdzie jest zwiększone natężenie elektromagnetyczne. Ludzie widzieli zjawy. Przebywając dłużej w takich miejscach mózg ludzki wariuje. Coś na zasadzie zieleni ujemnej tyle, że ona prowadzi do nowotworów w dłuższym stopniu nie ujawniając się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kilka lat temu, z soldkiem właśnie, pisaliśmy gdzieś tu w tematach na zp, o tym, że miejsca emanują energią, a co wrażliwsze na odbiór osoby, potrafią te subtelne energie wychwycić i określić.

Dla mnie na pewno takim miejscem jest Wilczy Szaniec w Gierłożu... czyli tzw. bunkry Hitlera.

Las tam jest jakiś wymarły, drzewa chore, zawalone bunkry, kamienne głazy we wnętrzach emanują gęstą, nieprzyjemna energią. Czuć tam coś nie do opisania. Wrażenie jest niesamowite, ale ta energia- koszmarna...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W złych i opuszczonych miejscach towarzyszy zĺa aura. Şciany wchĺaniają energię, potem nią emanują. To stąd wzięło się założenie, że domy także posiadają własną duszę. I nie piszę tu o fundamencie na indiańskim cmentarzu, czy pradawnym miejscu rytualnych obrzędów, bo nie o to mi w tym momencie chodzi.

Czyli można zakładać, że jeśli powiedzmy dany budynek zamieszkuje jakaś osoba z chorobą psychiczną/depresyjną naturą lub innymi psychicznymi schorzeniami przez wiele lat, to następna rodzina, która będzie mieszkać w tym domu może odczuwać przygnębienie, uczucie pustki, dziwne myśli? Jakieś stany lękowe/depresyjne, dziwne uczucia w danym pomieszczeniu, w którym wcześniej osoba dużo czasu spędzała? Czy to działa również na tej zasadzie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak może tak być. Nawet na przykładzie Amityville

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami to odczucie jest jeszcze mocniejsze, nie chodzi tu tylko o ciarki i odczucie niepokoju, jakie każdemu przychodzi przez samą obecność w danym miejscu i wspomnienie zaistniałych okropnych zdarzeń.

W miejscu, gdzie być może zginęłam podczas wojny wpadam w jakiś bezczas, bezruch, nacisk na mózg, chciałabym jak najlepiej oddać na piśmie te odczucia. Ja jestem odważna, nie odczuwam tam strachu i specjalnie powtarzałam nawet wizyty, aby sprawdzić jak długo tam wytrzymam - niedługo, gdyż jest takie parcie, aby uciec, by odejść. To jest las ze źródełkiem, takie specjalne zacisze, poniekąd piękne miejsce, ale jednak z jakiegoś powodu ludzie nazwali je Piekłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moża to też porównać do paranoi, bo czuję, że ktoś tam jest, a tak naprawdę to często nasza wyobraźnia.

Nie wiem co wywołało także napięcie nerwowe u moich trzech kolegów. Zwiedzaliśmy starą kopalnię uranu w Karpaczu (Dolnośląskie) Wszystko było okay do czasu, gdy jednemu z nich do wody nie wpadła latarka ( Nie było stałego gruntu, ponieważ kopalnia została zalana ) Zaczęło im brakować tlenu i panika poszerzyła się niczym zaraza. Trochę to śmieszne, bo faceci dorośli a płakali jak dzieci. Wraz z koleżanką kazaliśmy się i skupić. Po jakiś 20 minutach dopiero zrozumieli co do nich mówimy. I powrócili do realnego świata.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kilka lat temu, z soldkiem właśnie, pisaliśmy gdzieś tu w tematach na zp, o tym, że miejsca emanuja energią, a co wrażliwsze na odbiór osoby, potrafią te subtelne energie wychwycić i określić.

Dla mnie na pewno takim miejscem jest Wilczy Szaniec w Gierłożu... czyli tzw bunkry Hitlera.

Las tam jest jakis wymarły, drzewa chore, zawalone bunkry, kamienne głazy we wnętrzach emanuja gęstą, nieprzyjemna energią. Czuc tam coś nie do opisania. Wrażenie jest niesamowite, ale ta energia- koszmarna...

Gierłoż był dużym kompleksem najprawdopodobniej byĺy tam bunkry o kilku kondygnacjach. Dzięki jeziorom i bujnym lasom. Byli nie do wykrycia przez ang. pilotów. To tam miał miejsce zamach na Hitlera. Płk Claus hrabia Schenk von Stauffenberg przemycił bombe do wnętrza. Eksplozja była tak silna, że z okien wyleciały futryny, a gałęzie drzew się łamały mimo to fûhrer III rzeszy doznał tylko obrażeń ręki. i w ten sam dzieň witał Musoliniego. Hmm co do chorych dzrzew w lesie mam jedno wytĺumaczenie. Tereny te miaĺy być nie do zdobycia. Dlatego zaminowano obszar. Wszyscy wiemy jak żelazo ze środkiem wybuchowym przy rozkĺadzie wpływa na glebę. Nie jestem pewny, ale w tych rejonach opadały także próbne rakiety dalekozasiężne V1, V2,V3 tkzw Broń odwetowa. Co do V3 jeszcze taka ciekawoatka i uciekam. Rosjanie i Amerykanie niemalże ścigali się po plany rakiet. Wygrali Amerykanie przechwycili oni inżynieraå Wernhera von Brauna. By ten pracował nad rakietami. Mogł spełnić swe marzenie (wysłać człowieka w kosmos ) I tak dzieki jego pomocy Anstrong poleciiał w kosmos. Niemcy głowili się nad rozszczepieniem atomu podczas II w św. Nie zdążyli. Berlin przeżył obławę Rosjan, a wojna dobiegła końca. Na planach wspomnianej przeze mnie V3 Amerykanie zbudowali swe atomówki zrzucajac je na Nagasaki i Hiroszime 16 lipca 1945r

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie na wsi jest stary rodzinny dom. nie mieszka tam już nikt od kilkudziesięciu lat, a sam dom ma co najmniej sto lat. Gdy tam przebywam, nic specjalnego się nie dzieje, ale gdy mi się śni to zawsze są to koszmary gdzie jest pełno duchów i chcę jak najszybciej uciec z tego miejsca.

Czasami gdy jesteśmy w jakichś pomieszczeniach gdzie jest ciemno, mamy uczucie że ktoś za nami stoi pomimo że nic nie widzimy i nie słyszymy, czujemy wtedy strach i niepokój, ale gdy się odwracamy to rzeczywiście ktoś tam jest, wtedy się uspokajamy. W takich miejscach jakie wy opisujecie jest tak samo. Gdy czujemy czyjąś obecność ale nikogo nie widzimy, odruchowo chcemy uciec jak najdalej przed nieznanym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz