jutta88

naiwedzony dom pod Legnica

27 postów w tym temacie

Mam do was pytanie czy słyszeliście cos na temat opuszczonego, niedokończonego domu z czerwonej cegły znajdującego sie na trasie pomiedzy koiszkowem a nowa wsią legnicka gdzieś za wiaduktem ? ponąć dochodzi tam do jednych z najcięższych przypadków nawiedzien w Polsce. Jak by ktoś z was miał jakies informacje na ten temat prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy chodzi Ci o ten dom?:

RhR.jpg

ShR.jpg

ThR.jpg

Oto co piszą o nim na stronie Fundacji Nautilus:

Jeden z najcięższych przypadków nawiedzenia jest pod Legnicą. Niewidzialny byt atakował kolejnych lokatorów, którzy próbowali w nim zamieszkać. W tej chwili dom stoi pusty.

I jeszcze na www.pomorska.pl:

To relacja jednego z niedowiarków, który razem z kolegami wybrał się do domu stojącego w Legnickim Polu pod Legnicą. Od tamtej eskapady młodzi mężczyźni już wierzą w duchy. Co takiego ich sparaliżowało, że nie weszli do środka? Zobaczyli zjawę, usłyszeli skrzypiące schody, po których przecież nie zdążyli wejść i inne dziwne, przerażające odgłosy.

Patrzyłem na ten dom w Google Maps. Szukałem, szukałem i... nigdzie go nie zobaczyłem :o

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie robię to samo przeanalizowałam cała trasę i go nie znalazłam, chyba będę musiała się tam wybrać na przejażdżkę, niby tak bardzo nawiedzony ale niewiele o nim piszą na forach. :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może został już zburzony czy coś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jutro będe wiedziała. Ale na stronie Nautiliusa całkiem nie dawno zostały dodanego jego zdjecia. zreszta podejrzewam ze to nie tyle dom jest naiwedzony co samo miejsce, na którym go wybudowano.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może został już zburzony czy coś?

Na Google Maps nie ma 100% zabudowań Polski. Sprawdź nawet swoje okolice które znasz, a się przekonasz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jutro będe wiedziała. Ale na stronie Nautiliusa całkiem nie dawno zostały dodanego jego zdjecia. zreszta podejrzewam ze to nie tyle dom jest naiwedzony co samo miejsce, na którym go wybudowano.

Też tak uważam :P

Postarasz się wrzucić jutro film na YT?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z doświadczenia nie nagrywam miejsc, które są nawiedzone, już kiedyś przyciągnęłam byt za sobą do domu, podczas nagrywania takiego filmu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
z doswiadczenia nie nagrywam miejsc, które sa nawiedzone, juz kiedys przyciagnełam byt za soba do domu, podczas nagrywania takiego filmu.

Niedobrze...

Gdzie jest to miejsce, z ktorego przyciągnęłaś za sobą byt do swojego domu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To był cmentarz na którym nagrywałam film z siostrą, było to głupie i widocznie zakłóciłam tym spokój jakiejś duszy...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jutta88, cmentarze nie są nawiedzone. Jak objawiało się "przyciągnięcie" owego bytu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na filmie na jednym z nagrobków widziałam zarys postaci, może trochę dziwne ale takiej mordy potworka, podobnego do małego głodu z reklamy Danio. Próbowałam to dodać gdzieś na jakąś stronę by ktoś mógł powiedzieć co to i od tej pory się zaczęło. Film nie chciał się nigdzie dodać, zdjęcia, wycinki z kadru dodawały się czarne bez obrazu, w momencie kiedy film ten otworzy się nam w programie paint postanowiłyśmy go usunąć, moja siostra usunęła go i z kamery i z komputera, a dziewczyna zna się na rzeczy, więc usunęła go na 100% i mimo wszystko na następny dzień ten film nadal był na kompie. Później się zaczęło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cholera, szkoda że na drugim końcu Polski, chetnie bym spedził tam nocke z jakąś osobą...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten dom ma jakiś konkretniejszy adres? Mam na tyle blisko, że mogłabym się tam bez problemu wybrać z aparatem i trochę ''powęszyć''.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

byłam tam chwilkę kolo 21 nic się nie działo ale dom robi wrażenie. Ponoć jest w tym miejscu dużo wypadków ;/ cmentarz tez jest niedaleko po lewej cmentarz po prawej dom ogólnie nie miłe miejsce...

na prawdę nikt nic o tym domu nie słyszał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Heyka, a ja wiem gdzie ten dom się znajduje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet bym nie przypuszczał że to nawiedzony dom. Otóż znajduje się on w małej wsi Raczkowa, jak przejeżdżacie legnickie pole to trzeba w lewo skręcić prosto na jawor a w lewo to tej wsi. Wiem bo jeżdziłem tam do mojej byłej dziewczyny obok tego domu jest ogromny staw ale nigdy się tam nie zapuszczałem. OMG ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli ogólnie podsumowując był ktoś tam i zebrał jakieś dowody czy nadal aktualnie nic nie wiadomo na temat tego domu poza informacjami z sieci?

Bo szczerze mówiąc jeżeli to prawda co piszą w internecie to byłbym chętny się tam wybrać i sprawdzić czy występują jakieś zjawiska paranormalne czy to może jakieś plotki, które przeistoczyły się w jeden wielki falsyfikat, a ludzie w niego wierzą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o proszę w końcu słyszę o czymś z mojej okolicy i widzę, że dużo osób stąd też jest z okolic Legnicy :) Ja jutro wybieram się na juwenalia legnickie także jak będę miał chwilę to postaram się odwiedzić to miejsce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ! Jestem z tamtych stron , a konkretnie z Jawora . Dom o którym mowa nadal istnieje . Jak do niego dojechać ? Należy jechać drogą S3 od strony Legnicy w kierunku Jawora . Za wsią Nowa Wieś Legnicka za kolejowym wiaduktem skręcić w lewo na Legnickie Pole . Zaraz po lewej będzie przy drodze cmentarz . A nieco dalej po prawej w "polu" ten dom . Jest tam też staw . Kiedyś ktoś tam chodował ryby . Można było sobie połowić .

Jest jeszcze jeden dom ponoć nawiedzony . Jadąc tą samą drogą S3 z Legnicy w kierunku Jawora Koiszków bądź Mąkolice ? Przy samej drodze po lewej stronie stoi nowo wybudowany dom . Sprawa o tyle dziwna że wyglada jakby był niezamieszkany . Często jeżdżę tą trasą . Brama jest cały czas otwarta na oścież . Raz tylko za dnia widziałem tam jakiś samochód. Po zmroku nigdy tam nie świeciło się światło . Ponoć dzieje się to samo co we wcześniejszym budynku . Stąd nikt tam nie mieszka .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, zainteresowało mnie to, i to bardzo ........ Może na sierpień zrobić wspólny wypad .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmy/zdjęcia . Czego ? Jak zrobić zdjęcie bądź film czemuś co jest niewidzialne ? Przekonałem się na własnej skórze że ludzkie życie nie kończy się wraz ze śmiercią . Nie wiem z kim/czym miałem doczynienia ? Głos jakby ludzki (głośny śmiech ) czyli człowiek ? Niewidzialny czyli .... duch ? To coś stało naprzeciw mnie w odległości 3 -5m . Patrzyłem na to ale to było całkowicie niewidzialne .

Teraz wiem że ( użyjmy słowa duchy ) mogą jak żywi ludzie mówić . W tym przypadku był to tylko śmiech . Ale skoro potrafi się śmiać to i potrafi mówić . Być może jak chcą to i potrafią się materializować ? Mogą bezpośrednio kontaktować się z ludzkim umysłem ( coś w rodzaju telepatii ) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,

Sorki, że odświeżam, ale planuję jutro na noc udać się do tego domku. Ktoś chętny?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc. Odwiedzilem dzisiaj to miejsce, szalu ni ma, d... nie urywa. Zwykly niedokonczony budynek, do srodka wejsc sie nie dalo, chyba zeby jawnie sie wlamac (drzwi przybite gwozdziami). Chyba zeby przywiezc drabine i wejsc przez balkon. Dodam kilka zdjec, ktore udalo mi sie zrobic.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!