• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
kazjanna

uregulowanie pracy jelit

16 postów w tym temacie

Moze ktos polecic jakies ziola na uregulowanie ukladu wydalniczego?Oczywiscie zeby nie bylo nic moczopednego.Mecza mnie ostatnio znowu codzienne biegunki,a leki bez recepty juz niezabardzo pomagaja-bo musze jednorazowo pol opakowanie zjesc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie lepiej iść do lekarza zamiast leczyć się przez internet? Skoro leki OTC już nie pomagają? To mogą być problemy, na które ziółka nie pomogą. Masz do wyboru odwodnić się i nabawić powikłań lub leczyć się na własną rękę ziołami, które mogą zaszkodzić tak samo jak i pomóc zależnie od schorzenia, które u Ciebie nie jest rozpoznane, naprawdę się zastanów...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wiesz skąd te biegunki? To też ważne bo one nie biorą się znikąd.

Też tak miewam ale u mnie to od stresu.

Możesz spróbować tej mieszanki (wszystko po 50 g):

1. Kora wierzby

2. Liść maliny

3. Liść borówki czernicy

4. Kora dębu

5. Liść szałwii

6. Liść podbiału

7. Ziele poziomki

8. Kłącze pięciornika

9. Liść mięty pieprzowej

10. Ziele przywrotnika

Pić 2 razy dziennie, przed śniadaniem i przed kolacją.

Jeżeli to już trwa długo to powinnaś to zbadać KONIECZNIE, bo przyczyn biegunki jest masa.

I koniecznie pamiętaj o probiotykach żeby uzupełnić florę bakteryjną.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To napewno ze stresu.Poniewaz zaczelam prace i musze wychodzic rano z mieszkania,a boje sie ze bede musiala skorzystac z obcej toalety.iI niby wychodze rano z domu i jest wszystko w porzadku,a jak stoje juz na przystanku-to musze biegiem do domu wracac bo sie zaczelo.na razie pracuje dwa razy w tygodniu,ale od polowy wrzesnia bede pracowac codziennie i chcialabym uregulowac to jakos.Tak rzeby po wstaniu z lozka skorzystac z toalety jak czlowiek.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem w czym problem. Próbowałaś jakoś wywołać poranną wizytę w toalecie zanim wyjdziesz z domu? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koleżanko jedynie Len plus ostropez. na problemy z żołądkiem i jelitami najlepsze i nie faszeruj się żądnymi lekami one działają na skutki nie na przyczyny a przyczyny leżą najczęściej w żołądku.

wiem co mówię to co ja jem zazwyczaj większość ludzi by w krótkim czasie zabiło a trzymam się przy zdrowiu juako takim zazwyczaj naturalnymi metodami. spróbuj w smaku takie sobie ale wystarczy 1 dzień picia lnu skutki znikną a po tygodniu spożywania rególarnie przyczyny również. polecam profilaktycznie co jakiś czas wypić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale jak mozna wywolac?wstaje dwie godziny wczesniej-ale to nic nie daje.a srodkow wspomagajacych wolalabym nie brac.

Myslalam o diecie jakiejs,zeby od 18-tej nic nie jesc albo cos lekkiego.tylko ze mnie skreca z glodu.moze to jest tez wina tego-ze ja lubie sobie zjesc i dobrze sie czuje z zapchanym zoladkiem i lubie tluste potrawy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tłuste jedzenie też utrudnia odpowiednią pracę jelit. Mi bardzo pomógł pyłek kwiatowy z miodem i aktywność fizyczna, piłam rano na czczo i zaraz mi się chciało (nie była to biegunka) :D Jednak nie wiem czy na każdego tak działa. Drogi nie jest, bo ta mniejsza torebeczka kosztuje ok. 6 zł., przy okazji ma sporo witamin. Najlepiej by było żebyś się tak nie stresowała ale wiem, że to trudne :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poproś w sklepie zielarskim o susz z jagód. Zaparzasz to i pijesz. Działa prawie od razu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co piszesz to stres na Ciebie tak działa. Jeśli nie masz ubytków na wadze to polecam calicardinę na uspokojenie. To krople , które nie działają ogłupiająco lecz wyciszają system nerwowy. Można po nich normalnie funkcjonować. Jakkolwiek jeśli te biegunki są od dłuższego czasu to napewno kontakt z lekarzem jest wskazany tak jak pisała Aless. Możesz doprowadzić do odwodnienia, wyjałowienia flory w jelitach, lub zbagatelizowania czegoś, co może być w skutkach póżniejszych dużym problemem np zespół jelita drażliwego a to ma swoje następstwa.

Dobrze by było popracować nad swoją psychiką, która ma wpływ na system nerwowy. Pracujesz tylko 2 razy w tygodniu, więc nie jest to aż tak straszne obciążenie, żeby to tak dogłębnie przeżywać. W życiu bywa różnie i trzeba się w tym znaleźć. Miliony ludzi pracuje, pracowało i będzie pracowało To normalna część naszego życia. Pomyśl nad tym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też mam problemy z jelitami, lecz objawami są wzdęcia i okropne bóle. Byłam u lekarza ale oni dają jakieś tabletki. Jak przeczytałam ile to ma skutków ubocznych to załamać się można. Jestem bardzo zestresowanym człowiekiem i myślę że to o to chodzi pewnie. Siemię lniane już sobie kupiłam tylko nie wiem co na e nerwy. Leki w aptece tak średnio działają

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja też mam problemy z jelitami, lecz objawami są wzdęcia i okropne bóle. Byłam u lekarza ale oni dają jakieś tabletki. Jak przeczytałam ile to ma skutków ubocznych to załamać się można. Jestem bardzo zestresowanym człowiekiem i myślę że to o to chodzi pewnie. Siemię lniane już sobie kupiłam tylko nie wiem co na e nerwy. Leki w aptece tak średnio działają

Najlepiej będzie jeśli porozmawiasz z lekarzem o zespole jelita drażliwego. Moje zdanie wnioskując po Twoim poście.

http://gastrologia.mp.pl/choroby/jelitogrube/show.html?id=80662

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od conajmniej 7 lat lecze sie na zespół jelita drazliwego..biore ''debretin'' oczywiscie nie zawsze ..choroba ta zadko da sie wyleczyc na dobre....leki na stres musisz miec dobrane przez lekarza..i przede wszystkim wizyta u psychiatry bądz psychologa...kup sobie neospazmine...jest bardzo dobra ..pij duzo wody ..przynajmiej 3 litry dziennie albo i więcej..wprowadz sobie dietę ....ja np nie jadam janego pieczywa tylko ciemne i w niewielkich ilosciach ..a co do leków ..wszystkie maja skutki uboczne nawet przeciwbólowe nawet antybiotyki które czasami musimy brac...powrotu do zdrowia zyczę!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odswierzam temat,żeby napisać jak poradziłam sobie z tym problemem. Może komuś się przyda. Wszystkie dolegliwości ustąpiły odkąd zaczełam pić olej lniany. Pije dwie łyżeczki dziennie. Jem teraz co chce i ile chce nawet wieczorem. Rano wychodze nawet z domu bez skorzystania z toalety i nic się nie dzieje dopuki do domu nie wróce. Uspokoiło się wszystko po kilku dniach spożywania tego oleju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to rewelacja:) Nic więcej sobie nie życzyć jak spokoj i zdrowie, reszta sama przyjdzie:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli masz problemy z jelitami to polecam najpierw zrobic badania na obecność pasożytów, możesz też zrobić badanie na helicobakter pyroli, test w aptece kosztuje 18 zl, ta bakteria moze powodowac nawet raka. Jesli masz biały nalot na języku to może być kandydoza. Polecam miksturę słoneckiego, dodatkowo możesz kupić sobie zwykly kefiri go pic, w jelitach sa pożyteczne bakterie wiec warto o to zadbac, jak wiadomo jelita to nasz drugi mózg. Najpierw dowiedz sie co ci może być

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz