• Ogłoszenia

• Ona89

Zmiana Adresu   18.01.2018

Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
kacor14

lunatykuje

7 postów w tym temacie

Od małego mam taką przypadłość że lunatykuje. Mam wile z tym historii - jak kogoś interesuje to opowiem ale nie w tym rzecz.

Chodzi o to że ostatnio chowam sobie cenne przedmioty na spaniu.

Zaczęło sie od butelki Jacka Danielsa którą przed spanie schowałem za szafką i intensywnie myślałem o tym żeby ją rano stamtąd zabrać. Rano puf - nie ma. Znalazłem ją pół roku później w starych prześcieradłach w pokoju obok.

Później było gorzej. Kupiłem pierwszy samochód sprowadzony z Niemiec. Załatwiłem potrzebne dokumenty i siedziałem wieczorem w samochodzie wkładając je do teczki. Ostatni włożyłem dowód rejestracyjny samochodu i przez myśl mi przeleciało "ale by było jakby sie zgubił". Następnego dnia w starostwie okazało sie że brakuje dowodu rejestracyjnego. Od 8 miesięcy nie moge zarejestrować auta.

Ostatni najświeższy przypadek mam z dowodem osobistym. Wybierałem sie na wakacje ze znajomymi i przed spanie przygotowałem sobie dowód osobisty - żeby rano mieć go na granicy i przypadkiem nie zapomnieć. Budze sie rano - puf, nie ma. Na szczęście mam jeszcze paszport.

Móje przemyślenia są takie że schowałem sobie te przemioty na spaniu. Co myślicie ? Jak je odzyskać ? Mam coś z głową ? :P Iść z tym do psychologa czy coś ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... jeśli masz taki pomysł, aby iść do psychologa to może właśnie to zrób.

Wychodzi na to, że karmisz swój umysł strachem. Boisz się, że to co sobie zaplanujesz nie wypali - ciągle się tym zamartwiasz i pewnie na dodatek myślisz o tym przed snem. Boisz się, że coś zgubisz więc kładziesz to na widoku lub w miejscu, gdzie uważasz że zawsze to znajdziesz... Lecz Twój mózg w czasie, gdy śpisz nadal się obawia i chce to lepiej ukryć.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Haha miałem ostatnio ten sam problem :D W nocy z poniedziałku na wtorek schowałem kapeć i książkę, na szczeście się znalazły, z tego co mówiła mi babcia to napar ze świeżej mięty przed snem może pomóc na nocne przechadzki, choć wątpię w to.Najlepszym wyjściem była by chyba wizyta u psychologa lub zostawianie cennych rzeczy w jakims schowku, szkatułce na klucz. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znaczy nie czuje jakiegoś strachu ani stresu, po prostu miałem parcie przed snem "nie zapomnij tego" , "nie zgub". troche głupio coś chować przed samym sobą żeby tego nie schować później na spaniu :P

Jaki pomysł jak odzyskać te przedmioty ? Mam spore problemy przez nie, głównie przez ten papier od samochodu :/ +schowałem sobie jeszcze zegarek za 400 ziko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja sie raz obudzilam w nocy na klatce schodowej.nieszczescie takie bylo ze mieszkalam sama a klucze zostaly w mieszkaniu.ale mialam tez szczescie ze jedna para kluczy u sasiadki byla. Po tej przygodzie zaczelam zamykac drzwi od wewnatrz na klucz i chowalam te klucze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z reguły ludzie, którzy żyją szybo są narażeni na lunatykowanie bo umysł nie bardzo potrafi w niektórych przypadkach zwolnić. Nadaktywność etc. Również kiedy po długim czasie bez snu człowiek kładzie się zmęczony może lunatykować. Też tak czasami mam. Nic specjalnego. Czasem wstaje się najeść, a potem rano nic nie pamiętam i mam awanturę skąd ten bałagan. U mnie w domu już wyczajnikowali, że to tylko ja. Czasami wywalam poduszki z łóżka.

To trochę tak jakby umysł nastrojony na szybkie tempo brak czasu starał się dodatkowo nadrabiać podczas snu. Czasami można zapamiętać lunatykowanie czasami nie. Nie ma się czym martwić.

Choć w prawdzie słyszałem o przypadkach zabójstw przez sen... no ale to raczej bardziej ekstremalne przypadki :twisted:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz