• Ogłoszenia

    • Ona89

      Zmiana Adresu   18.01.2018

      Witajcie. Nasze forum zjawiskaparanormalne.pl zmienia adres na : www.paranormalne.com.pl Zapraszamy!
Alessandra

Kompleks Riese, Góry Sowie

14 postów w tym temacie

Witam.

Najciekawszych informacji o Kompleksie ''Olbrzym'' dowiedziałem się z programu Bogusława Wołoszańskiego tj. Skarby III Rzeszy. Program ten leci przeważnie o 21:30 :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najbardziej mnie interesują treści dotyczące "paranormalnych" aspektów Riese :), czy ten Pan coś rzeczywiście od świadków usłyszał, czy sam wymyślił nie wnikam, coś się w tych historiach pokrywa z innymi. Jeśli kogoś bardziej interesuje historia to jednak po wyczytaniu kilku rzeczy radziłabym zagłębiać się właśnie w wymienione przez Was programy (mimo, że nawet słusznie broni się mówiąc, że to są tylko jego teorie).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie traktowałbym tego Pana jako rzetelnego źródła informacji . Oglądałem jego wiele filmików i nie tylko związanych z kompleksem Riese i według mnie to po prostu bajki :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Projekt Riese (z niem. olbrzym) – kryptonim największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec, rozpoczętego i niedokończonego w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim w latach 1943-1945. Na przestrzeni lat zagadka Riese stała się tematem zarówno licznych poważnych hipotez, jak i historii sensacyjnych. Jedna z nich głosiła, że w trakcie II wojny światowej w Górach Sowich trwały prace nad niemiecką Wunderwaffe, którą miały stanowić niemieckie latające dyski napędzane urządzeniem o kryptonimie Dzwon (Die Glocke).

Die-Glocke-e1379450725132.jpg

foto / oddx.com

Kompleks Riese fascynuje. Wystarczy kilka minut w okolicy, kilka chwil z przewodnikiem, czy kilka obejrzanych relacji, filmów w sieci, aby pochłonął nas bez reszty. I nie mam tutaj na myśli tylko fascynatów militariów, historii, czy teorii spiskowych. To tyczy każdego z nas - Polaka, turysty, odkrywcy, gościa. Wokół tematu Riese nie da się przejść obojętnie.

Nieliczne odtajnione dokumenty dotyczące nieznanych projektów zbrojeniowych III Rzeszy rzucają nowe światło na sprawę ogromnego, podziemnego kompleksu militarnego Riese, budowanego przez Niemców od 1943 do 1945 roku w rejonie Gór Sowich na Dolnym Śląsku.

Podobno na terenie kompleksu Riese, pod starym zamkiem Fursten w Książu koło Wałbrzycha, grupa nazistowskich naukowców i techników realizowała projekty broni niekonwencjonalnych. Miały to być bojowe maszyny latające mające kształt dysku i napędy nawet dzisiaj pozostające w sferze science fiction. Z planów, rysunków technicznych i innych dokumentów ujawnionych przez niemieckich specjalistów wynika, że naziści przed końcem wojny byli o krok od skonstruowania broni, dzięki której mogliby zawładnąć światem.

94483b4b05159f03.jpg

discaircraft.greyfalcon.us

bo4f857530.gif

foto / files.abovetopsecret.com

ss100.jpg

foto / discaircraft.greyfalcon.us

Pod koniec wojny załogi alianckich samolotów przelatujących nad Niemcami informowały o świetlistych kulach, pojawiających się w pobliżu ich maszyn. Owe świecące kule towarzyszyły samolotom przez pewien czas ich lotu a potem znikały równie nagle jak się pojawiały. Wkrótce później nazwano je "foo-fighterami". Foo-fightery pojawiały się zazwyczaj w grupach liczących do 10 sztuk, wykonując przy tym przeróżne ewolucje powietrzne.

Coraz częściej pojawiały się doniesienia na temat zaawansowanych technologii wykorzystywanych przez Niemcy w budowie nowych rodzajów broni. Wszystkie te przedsięwzięcia nadzorowane były przez SS i utrzymywane w wielkiej tajemnicy. Jak się później okazało doniesienia były prawdziwe.

Jednym z najbardziej tajnych projektów III Rzeszy były latające talerze określone symbolem V-7, które Hitler nazwał prawdopodobnie "cudowną bronią".

Jeden z dokumentów zawiera rysunki latających talerzy startujących pionowo spod ziemi - z kompleksu znajdującego się pod masywem górskim. Spodki wylatują z szybów o dużym przekroju. W materiałach, w kontekście badań nad niekonwencjonalnymi okrągłymi pojazdami, nieodmiennie pojawia się nazwa Riese.

28571767qt01.jpg

foto / martinjclemens.com

Czy Niemcy naprawdę budowali pod Górami Sowimi latające spodki? Jeden z nich, 25-metrowej średnicy Haunebu-1, miał być oblatywany na tajnym poligonie SS już w 1939 roku. Inny, 30-metrowy gigant Haunebu-2, osiągał prędkość do 6 tys. km/h. Dokumenty dotyczące cudownych broni Hitlera wskazują na to, że w podziemiach Riese zamierzano pracować nad bojowymi wersjami spodków.

Plany rozwoju pojazdów, wykorzystujących napęd przypuszczalnie zmieniający grawitację, były dalekosiężne. Wśród szokujących materiałów zachował się nawet szkic techniczny nazistowskiej stacji kosmicznej, opracowany w zakładach Zeppelin pod kryptonimem "Andromeda - Gerat".

seite21.jpg

foto / mental-ray.de

ANDROMEDA_plan.jpg

foto / thelivingmoon.com

Gdyby nie klęska wojenna, być może Niemcy zdołaliby dopracować niezwykłe, prototypowe pojazdy na tyle, by mogły wyruszyć na podbój świata.

Niemcy były tymi terenami zainteresowane i długo stacjonowały na zamku Książ, niemniej raczej niczego nie zdołały odkryć. Poszukiwacze skarbów dzięki miejscom, do których dotarli, mogą jedynie ocenić rozmach projektu. Olbrzymią instalację zbudowano na obszarze 200 km kw., dzięki morderczej pracy więźniów obozu koncentracyjnego Gross Rosen, których ponad 17 tys. zmarło lub zginęło pod ziemią.

Przeznaczenie największego przedsięwzięcia budowlanego III Rzeszy, niesamowitego, ukrytego pod ziemią kompleksu złożonego z dziesiątków kilometrów tuneli i korytarzy, głębokich szybów wind, trakcji kolejowej, hal i silosów oficjalnie pozostaje tajemnicą.

nazi-saucer2.jpg

foto / ufodigest.com

07282df0.gif

foto / 1.bp.blogspot.com

nazi-saucer-70.JPG

foto / interstellarodyssey.com

Dzięki świadkom wiadomo jednak, że dwa dni przed kapitulacją do Riese wjechał konwój kilkudziesięciu ciężarówek wypełnionych wielkimi skrzyniami. Samochody nigdy nie opuściły podziemi, podobnie jak żadna z osób obsługujących konwój. Cokolwiek ukryto w przepastnych trzewiach Olbrzyma, Bursztynową Komnatę, jak spekulują niektórzy, czy dokumentację techniczną cudownej broni, zaginął po tym ślad. Lecz czy aby na pewno?

Istnieją jednak domniemania, że prace nad Dzwonem kontynuowano już po wojnie, w Ameryce Południowej. Było to podobno w Argentynie, a osobą, która za to odpowiadała miał być SS-man ze Szczecina Obergruppenführer Hans Kammler. Oficjalnie zmarł w ostatnich dniach wojny, ale nieoficjalnie przedostał się na nowy kontynent. Ten generał SS był bezpośrednio odpowiedzialny za projekt wunderwaffe. Potem narosło mitów, że stworzono "latające spodki" zasilane przez silniki antygrawitacyjne, których koncept powstawał na terenie dzisiejszej Polski. Nazwisko Kammler wiąże się też z nazistowską organizacją Ahnenerbe, która była rzekomo zaangażowana w rozwój wielu niemieckich cudownych broni podczas II wojny światowej.

V7 był prawdopodobnie najbardziej wyczekiwanym projektem Hitlera ale także najbardziej śmiercionośnym. Wewnątrz maszyny znajdowały się dwa cylindry poruszające się przeciwstawnie i wypełnione substancjami przypominającymi rtęć. Wszystko było tak tajne, że podobno zbędnych świadków udanych eksperymentów z antygrawitacją prewencyjnie rozstrzeliwano.

I_Haunebu2-07.jpg

foto / innemedium

Zagadką pozostaje, że prace w Olbrzymie trwały aż do 6 maja 1945 roku mimo, że wojna skończyła się już kilka dni wcześniej, a 4 tys. żołnierzy pilnujących kompleksu nie zostało przerzuconych do obrony Wrocławia. Świadczyć to o tym, że Niemcy pracowali tam nad bronią jądrową i V7, tym co Hitler uważał za "Wunderwaffe", która mogłaby odmienić losy wojny zaledwie w kilka dni przechylając szalę zwycięstwa na stronę niemiecką.

Przed wkroczeniem wojsk radzieckich Niemcy wycofując się, zabili około 12 tys. jeńców oraz 4 tys. nadzorców, a podziemia dokładnie zabezpieczyli zawalając większą część po to żeby uniemożliwić ich późniejsze przeczesywanie.

Po kapitulacji III Rzeszy w Berlinie rozpoczęła dochodzenie komórka NKWD zajmująca się przesłuchiwaniem jeńców oraz oficerów niemieckich mających związek z tajnymi technologiami składowanymi na Dolnym Śląsku, której przewodzili płk. Władysław Szymański i gen. Jakub Prawin. Dokumenty ze śledztwa spisywano bez pomocy tłumacza i maszynistki, a następnie przesyłano specjalnym kanałem do Bieruta. A wszystko dlatego, że przesłuchania dotyczyły jak określił to jeden z badanych SS Jakob Sporrenberg "najtajniejszego projektu III Rzeszy". W latach 40 - 50 przez zachodnie i sowieckie służby wywiadowcze, których celem było odnalezienie archiwum Miethego zawierającego plany i opis techniczny V7.

Źródło:

pufoc.republika

wikipedia

innemedium

ruszajwdrogę

ufodigest.com

thelivingmoon.com

mental-ray.de

interstellarodyssey.com

kompleksriese.pl

abovetopsecret.com

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko nie Kwiecień... skonfrontuj proszę to co on mówi z faktami, pokaż jego filmy historykom, to zobaczysz i usłyszysz co o nim sądzą. I bynajmniej nie dlatego, że są oni ludźmi o zamkniętych umysłach. Jeżeli facet, który rzekomo ma fortyfikacje w małym paluszku mówi o schronach "bunkry", to jest to wystarczająca laurka dla tego pana. Ma gadane, fakt, ale nie są to w zdecydowanej większości rzeczy warte najmniejszej uwagi, a zwykłe banialuki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli kogoś bardziej interesuje historia to jednak po wyczytaniu kilku rzeczy radziłabym zagłębiać się właśnie w wymienione przez Was programy (mimo, że nawet słusznie broni się mówiąc, że to są tylko jego teorie).

Czytanie, ze zrozumieniem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

https://www.youtube.com/watch?v=1ra3rCYbX0cmogę dodać tutaj mnóstwo filmów z panem Dariuszem, również interesuje mnie aspekt paranormalny kompleksu. Opowiada o wilkołakach, z którymi się spotkał, ale ociera się o masę innych aspektów.

@up, i ty prowadzisz kanał na yt :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Również tutaj polecę teorię Romana Nachta, wg której za Niemcami podczas wojny stali Nordycy z kosmosu, dzięki nim mieli nowe technologie, nowe sprzęty. Wszystko potwierdza Snowden

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi Ci o tego gościa?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Chodzi Ci o tego gościa?

Tak...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty tak na serio o tych Nordykach i Snowdenie?

CO do postaci tego pana, jakże ciekawa, jednak snuje chyba zbyt daleko posunięte teorię...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ty tak na serio o tych Nordykach i Snowdenie?

CO do postaci tego pana, jakże ciekawa, jednak snuje chyba zbyt daleko posunięte teorię...

Tak tylko napisałem, że ciekawe teorie głosi. Warto poczytać, zwłaszcza osobie, która lubi teorie spiskowe.

Wszystko jest możliwe 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz